„Vabalkšnė“ – kalbama ne apie upelį…

Akvilė Aleinikovaitė: Dauguma mano, kad lietuvių liaudies dainas dainuoja tik močiutės… Galiu nuvilti – tai ne tiesa.

Vabalkšnė, tai ne tik upelis tekantis per Kazlų Rūdos savivaldybę, tai ir folkloro ansamblis, kuris jau 25-erius metus gyvuoja mažame Suvalkijos kaime – Plutiškėse. Šis folkloro ansamblis turi kilnią misiją – puoselėti Suvalkijos krašto dainas, šokius bei tarmę, tačiau progai esant šis ansamblis nepabūgsta užtraukti vieną kitą dainą ir iš kitų regionų, tačiau tik suvalkietiškai!

Vabalkšnė pavasarį atšventė savo 25 gimtadienį, parodė ką naujo išmoko ar prisiminė. Vos tik susikūrus ansambliui jį sudarė tik moterys, tačiau neilgai trukus prie kompanijos prisijungė ir vyrai, o šiuo metu ansamblį lanko nuo pačių mažiausių iki didžiausių.

Iš lūpų į lūpas – tokiu būdu ir susikūrė šis ansamblis. Taip jau eilę metų, kartą per savaitę, susirenka ansambliečiai drauge su vadove L. Vilčinskiene į repeticijas, visuomet pasirengę tobulėti. Na o laisvu nuo darbų laiku šio ansamblio nariai ir pakeliauja, ir vakaronę suorganizuoja bei pakoncertuoja – juk reikia parodyti savo darbo vaisius.

Šį šeštadienį sveikino savo bendraminčius, ansamblį ,,Gandružis“ 5-ojo gimtadienio proga.

Dauguma mano, kad lietuvių liaudies dainas dainuoja tik močiutės, galiu nuvilti – tai ne tiesa. Vaikai, paaugliai bei suaugę žmonės ateina čia dėl to, kad tai yra smagu net ir patriotiška. Patriotiška todėl, kad mes taip puoselėjame dainas, šokius, kuriuos šokdavo mūsų tėvai, seneliai ir proseneliai. Tuo pačiu – dainuodami šias dainas, mes saugome bei puoselėjame tarmę, kuriai gręsia išnykti.

Taigi puoselėkim savo krašto tradicijas, papročius, tarmę, šokius bei dainas. Kilus norui neabejokite ir prisijunkite prie folkloro ansamblio – jis praturtins tiek jūsų akiratį, tiek sužadins jūsų patriotizmą.

Akvilė Aleinikovaitė, Jaunoji „Sūduvos gido“ reporterė

Manote, kad galite rašyti? Norite, kad jūsų straipsnis būtų matomas, o žodžiai išgirsti visoje Suvalkijoje? Siūskite mums savo laišką adresu [email protected]
Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE