Vakcinacija Marijampolėje įsibėgėja

Per pastarąsias dienas Marijampolėje nuo COVID-19 ligos buvo paskiepyti dar 222 žmonės, pranešė miesto meras Povilas Isoda. Pastarąsias dvi dienas buvo skiepijami palaikomojo gydymo ir slaugos pacientai bei jiems paslaugas teikiantys darbuotojai. Tai buvo jau antroji vakcinos nuo koronaviruso siunta, kurią gavo Marijampolė.

Dar praėjusių metų paskutiniosiomis dienomis Marijampolė sulaukė pirmosios, tokios svarbios skiepų siuntos, kuria iš karto buvo imtasi skiepyti medikus, už COVID-19 pacientų gyvybes kovojančius pirmosiose gretose. Pirmuoju etapu vakcinas gavo 350 Marijampolės ligoninės personalo darbuotojų.

Marijampolės globos namai ,GiedrumaKaip skelbė Marijampolės pirminės sveikatos priežiūros centras antrąja siunta buvo pristatyta iš viso 540 „Biontech Pfiser“ vakcinos dozių.

Antroji vakcina, atkeliavusi į Marijampolę prieš keletą dienų, prioritetine tvarka skirta palaikomojo gydymo, slaugos pacientams, kuriems susidūrimas su koronavirusine infekcija gali būti itin skaudus. „Marijampolėje paskiepyti 222 asmenys, t.y. pacientai, kuriems teikiamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos, bei palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiantys darbuotojai; socialinės globos įstaigų gyventojai ir darbuotojai, socialines paslaugas asmens namuose teikiantys darbuotojai,“ – informuoja Marijampolės meras.

Vakar antrosios vakcinos siuntos dalis pateko ir į Marijampolės globos namus „Giedruma“, kur „Pfizer“ vakcina buvo paskiepyti visi namų gyventojai ir darbuotojai. Tiesa, globos namų kolektyvas džiaugiasi, kad visus metus siaučianti COVID-19 liga aplenkė globos namus ir nė vienas iš „Giedrumos“ gyventojų nesusirgo.

P. Isodos teigimu, gavus antrąja vakcinos siuntą buvo paskiepyti ir dar 25 Marijampolės ligoninės darbuotojai bei 7 hemodializuojami pacientai. Dar buvo skiepijami Greitosios medicinos pagalvos stoties darbuotojai. O šiuo metu ligoninėje pirmąją vakcinos dozę gavo jau 445 darbuotojai.

„Smagu, kad mūsų savivaldybėje veikiančių globos, slaugos, sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai ir gyventojai aktyviai skiepijasi. Šios įstaigos daug išgyveno, daug nukentėjo nuo šios pandemijos, todėl puikiai supranta, ką reiškia sirgti šia liga ir supranta, kad vienintelė patikima apsisaugojimo priemonė yra skiepai,“ – džiaugiasi P. Isoda.

Meras taip pat ragina gyventojus sekti naujienas, nes jau kitą savaitę jis žada pateikti informaciją susijusią su senjorų, sulaukusių 65 ir daugiau metų vakcinacija.

„Būkime protingi – skiepykimės ir paraginkime aplinkinius skiepytis, nes tai vienintelis būdas grįžti į normalų gyvenimą!“ – ragina Marijampolės meras.

Ugnė Stanaitė

Marijampolės globos namų „Giedruma“  ir Marijampolės PSPC nuotraukos

Sūduvos gidas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE