Valstybės dienos renginių atspindžiai

Kalvarijos krašte suorganizuoti Valstybės – Karaliaus Mindaugo karūnavimo – dienos ir Lietuvos atkūrimo 100-mečio minėjimo pradžios renginiai. Kampanija „Ačiū” parengė   vaizdingus atvirlaiškius ir kvietė ranka rašyti nuoširdžias padėkas bei siųsti jas užsienio lietuviams. Iš Kalvarijos krašto „iškeliaus” 50 atvirukų.

Tryliktą kartą vaikai (28 dalyviai) piešė Lietuvą ant asfalto Kalvarijoje prie Nepriklausomybės paminklo. Nugalėtojams buvo įteiktos dovanėlės. Vaikų piešinių konkursas „Mano Tėvynė” surengtas ir Liubave. Ten dalyvavo 20 vaikų, kuriems taip pat buvo įteiktos dovanėlės. 

Kalvarijiečiai, pasipuošę  tautiniais kostiumais ir rankose laikydami Lietuvos istorinę, Sūduvos regiono ir Kalvarijos savivaldybės vėliavas susirinko miesto širdyje prie Nepriklausomybės paminklo. Visiems susirinkusiems sveikinimo žodį tarė Kalvarijos savivaldybės meras Vincas Plikaitis. Kiek vėliau prie paminklo buvo padėtos gėlės ir sugiedotas himnas.   Karolina Jašinskaitė uždavė pirmąją tautiškos giesmės gaidą ir atliko keletą kitų kūrinių.

Surengtas V tarptautinis žygis „Lietuvos himną giedosiu Punske”. Iškilmingai išlydėti žygio dalyviai, kurie susirinko iš  Kauno, Vilniaus, Alytaus, Panevėžio, Vilkaviškio, Punsko, Marijampolės, Kalvarijos. Punską sėkmingai pasiekė 116 dalyvių.

Liepos 6-osios  vakarą  lietuviai kopė į  100 piliakalnių, vieningai giedoti tautišką giesmę. Sangrūdos seniūnijos žmonės ir Jusevičių bendruomenės atstovai lipo į Navininkų piliakalnį. Ten buvo uždegta ir pagarbinta ugnelė, išsakyti palinkėjimai Lietuvai, dainuotos patriotinės dainos.                                                                                                          

Liubavo ir Akmenynų seniūnijų žmonės su vėliavomis ir tautine atributika kopė į Papiliakalnių piliakalnį, kur susipažino su piliakalnio istorija. Po varpo dūžių nuskambėjo tautiška giesmė. Ant balionų buvo užrašyti palinkėjimai Lietuvai ir jie buvo pakabinti ant medžio šakų. Piliakalnio papėdėje  uždegtas laužas, o į ežerą paleisti įvairiaspalviai žibintai.

Aistiškių kaimo bendruomenė surengė žygį į Vilkaviškio rajone esantį Piliakalnių piliakalnį. Čia susitiko Bartninkų, Piliakalnių kaimo bendruomenės ir Aistiškių kaimo bendruomenė, atnešusi 10 metrų trispalvę (ji atsirado praeitais metais jaunimo organizacijos „Darbas” iniciatyva). Susirinkusius pasveikino LR Seimo narys Juozas Olekas.

Liepos 6-ąją 21.00 val. tautiška giesmė skambėjo Brukuose prie kryžiaus, Jungėnuose prie kultūros namų, Tarprubežiuose prie bendruomenės pavėsinių, Kalvarijoje prie Nepriklausomybės paminklo.

Kalvarijos savivaldybės informacija 

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

X