Varžėsi tradiciniame Bočios žaidimo turnyre

Spalio 21 dieną, Gražiškiuose įvyko tradicinis neįgaliųjų Bočios žaidimo turnyras, kurį surengė Vilkaviškio krašto neįgaliųjų draugija (pirmininkė – Valė Masiliūnienė). Šiame turnyre susirungė 5 komandos ne tik iš mūsų rajono, bet ir iš Kalvarijos bei Marijampolės.

Pasveikinti turnyro organizatorius ir dalyvius nuvyko Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Simona Bikaitė ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Artūras Žemaitaitis.

Visi linkėjo smagių emocijų, pasidžiaugė rajono neįgaliųjų aktyvumu, įvairia veikla, kuria džiugina ne tik rajono neįgaliųjų organizacijų narius, bet ir visus rajono gyventojus. Meras A. Neiberka kalbėjo, kad šio turnyro svarbiausias tikslas yra ne pasivaržyti, o susitikti likimo draugus iš kitų rajonų, pabendrauti, pasidalyti įspūdžiais ir naujienomis.

Pasveikinti dalyvių atvyko ir Lietuvos Respublikos Seimo narys Algirdas Butkevičius, kuris įsteigė prizus. Dalyvius sveikino ir Gražiškių seniūnijos seniūnė Ramutė Didvalienė.

Daugelis turnyro svečių pirmą kartą išgirdo apie šį Bočios žaidimą. Bočia – tai komandinis sportinis žaidimas, labai panašus į daugeliui žinomą laisvalaikio žaidimą petankę. Tačiau šie žaidimai turi skirtumų. Petankės rutuliai skirti žaisti ant smėlio ar žvyro arba žolės. Jie gaminami iš plieno ir sveria apie 650–800 g, juos sunkiai pakelia fiziškai silpnesni asmenys (vaikai, neįgalieji, senjorai), o Bočia odiniai kamuoliukai sveria 275 g, jais galima žaisti ant kietos dangos ir lauke, ir patalpose, be to, juos galima ne tik mesti, bet ir ridenti. Šis sportinis žaidimas prieinamas visiems.

Bočia žaidžiama tarp individualių varžovų, poromis arba komandomis. Žaidimas baigiamas, kai baltą kamuoliuką po 1 kartą į aikštelę išmeta visi žaidėjai, t. y. 6 kartus. Sumuojami taškai. Laimi daugiausia taškų surinkusi komanda.

Lietuvoje šis žaidimas pradėtas vystyti dar visai neseniai, tačiau dėl savo universalumo ir nesudėtingumo jau spėjo pelnyti neįgaliųjų bendruomenės simpatijas.

Į turnyrą atvykę svečiai taip pat gavo progą išbandyti Bočios žaidimą. Nauja patirtis visiems labai patiko, žaidimas pasirodė nesunkus, tačiau labai įdomus, azartiškas, įtraukiantis ir suburiantis visus jo dalyvius.

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE