Vasario 16 – ąją susibūrėme švęsti atkurtos Lietuvos valstybės 101 gimtadienį

Šeštadienį kartu su visa šalimi šventėme Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną! Rajone nuvilnijo banga gražiausių šiai, kiekvienam lietuviui labai brangiai dienai paminėti skirtų renginių, į kuriuos organizatoriai įdėjo daug savo širdies. Net ir oras Lietuvos 101 gimtadienio proga buvo pasakiškai gražus!

Vasario 16-osios šventė Vilkaviškyje prasidėjo Jono Basanavičiaus aikštėje, kur vyko vėliavų pakėlimo ceremonija ir salvių už mūsų Valstybę iššovimas. Į miesto centrą susirinkusius vilkaviškiečius sveikino Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė. Ceremonijoje taip pat dalyvavo Vilkaviškio P. Karužos 406-osios kuopos šauliai ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės 106-os (Vilkaviškio) lengvosios pėstininkų kuopos kariai.

Po iškilmingos vėliavų kėlimo ceremonijos visi pajudėjo link Vilkaviškio katedros, kur buvo aukojamos šv. Mišios už Lietuvą ir jos gyventojus.

Popietės metu Vilkaviškio kultūros centre vyko šventinis minėjimas ir tradicinė „Santakos“ laikraščio nominacijų įteikimo ceremonija „Sudainuokime Lietuvą“. Jos metu rajono gyventojus sveikino Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka. Savivaldybės vadovas taip pat įteikė padėkas savo darbais ir veikla rajonui nusipelniusiems gyventojams. Lietuvos trispalvės ir padėkos raštai įteikti:

  • Irenai Senkuvienei, Šiaudiniškių kaimo bendruomenės pirmininkei, – už darbą bendruomenės labui;
  • Ritai Vaškevičienei, Šeimenos seniūnijos darbuotojai, – už atsakingą, sąžiningą, nepriekaištingą pareigų atlikimą;
  • Justinui Naujokaičiui, Pajevonio krašto literatui, kultūros puoselėtojui, – už visuomeniškumą ir bendrystę, ilgametę poetinio žodžio sklaidą, tautiškumo bei patriotiškumo idėjų puoselėjimą kūryboje;
  • Giedrei Girdauskaitei, Vilkaviškio švietimo pagalbos tarnybos specialistei, – už įtraukiojo ugdymo kultūros formavimą Vilkaviškio rajone;
  • Daivai Dubauskienei, Matlaukio kaimo bendruomenės pirmininkei, – už darbą bendruomenės labui;
  • Nijolei Juraitienei, Pilviškių seniūnijos seniūno pavaduotojai, – už ilgametį darbą seniūnijoje, nuoširdumą, bendruomeniškumą, kultūros ir sporto renginių viešinimą;
  • Romui Želviui, UAB „Kybartų darna“ darbuotojui, – už ilgametį, pareigingą, sąžiningą, kruopštų darbą.

Gyventojus iškilios šventės proga taip pat sveikino Seimo narys Kęstutis Smirnovas. Jis padėka bei vyčio ženkleliu apdovanojo Karklinių kaimo gyventoją Jurgį Tekorių. Tai – žmogus savo visą gyvenimą pašventęs Tėvynei ir jos žmonėms. Tai vienas iš tautinio ąžuolyno kūrėjų ir puoselėtojų, aktyvus žygių organizatorius bei dalyvis, vienišų bei ligotų žmonių draugas, kuris negailėdamas savo laiko ir jėgų lanko juos taip pralinksmindamas dienas.

Minėjimo renginyje suskambo pats dr. Vinco Kudirkos smuikas, kuriuo jis sukūrė ir pirmą kartą sugrojo Lietuvos valstybės himną. Jo stygas virpino Vilkaviškio muzikos mokyklos mokytojas Gintautas Andriulionis. Muzikali Andriulionių šeima kartu su visais į minėjimą susirinkusiais žmonėmis sugiedojo Lietuvos valstybės himną.

Tradiciškai Vasario 16-osios šventės minėjimą papuošė „Santakos“ laikraščio nominacijos. Savo darbais ir iniciatyvomis rajono gyvenimą 2018 metais papuošusiems žmonėms išdalyta 10 nominacijų: „Metų gelbėtojai“, „Metų ambasadorius“, „Metų šviesa“, „Metų užmojis“, „Metų vadovė“, „Metų patriotas“, „Metų mecenatės“, „Metų mokslininkas“, „Metų pilietiškumas“ ir „Metų įvykis“.

Šventės dalyviams dovanotos dainininkės Neringos Nekrašiūtės atliekamos dainos.

 

 

Vilkaviškio rajono savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE