Vėl bus galima lauke prekiauti augalais, sėklomis ir trąšomis

Vyriausybė pritarė siūlymui nebedrausti karantino metu specializuotose, stacionariose vietose, lauko sąlygomis, prekiauti augalais, skirtais sodinti, sėklomis bei trąšomis.

Žemės ūkio ministro Andriaus Palionio teigimu, šio sprendimo labai laukė ne tik prekybininkai, bet ir Lietuvos gyventojai, kurie, artėjant pavasariniams žemės ūkio darbams, nebegalėjo įprastu būdu įsigyti sodinukų, sėklų ar trąšų.

Pagal balandžio 8 d. patikslinto Vyriausybės nutarimo dėl karantino paskelbimo 3.2.7. papunktį, draudimas prekiauti netaikomas augalų, skirtų sodinti, sėklų, trąšų prekybai lauko sąlygomis atskirose, tokių prekių prekybai skirtose stacionariose ir specializuotose prekybos vietose, internetinei prekybai ir kai prekės pristatomos fiziniams ir juridiniams asmenims ar atsiimamos atsiėmimo punktuose, laikantis higienos reikalavimų.

Sodinti skirtais augalais, sėklomis ir trąšomis prekiauti galima, jei yra įrengta atskira, specializuota (būtent tokių prekių prekybai skirta), stacionari (t. y. nekilnojama) vieta.

Jeigu automobilių sustojimo aikštelėje prie prekybos centro arba specializuotoje parduotuvėje, turinčioje vidinį kiemą, yra įrengta atskira, specializuota (būtent tokių prekių prekybai skirta), stacionari (t. y. nekilnojama) vieta, tokiu atveju prekiauti sodinti skirtais augalais, sėklomis ir trąšomis taip pat galima.

Visose prekybos ir paslaugų vietose, kuriose veikla nedraudžiama, privaloma tiek darbuotojams, tiek klientams užtikrinti saugias sanitarines, higienos sąlygas bei aprūpinimą būtinomis apsaugos priemonėmis, atsižvelgiant į valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo nustatytus reikalavimus čia.

„Pavasariniams žemės ūkio darbams prasidėjus, Žemės ūkio ministerija nuolat gaudavo prekybininkų, karantino metu nebegalinčių prekiauti sodininkystės, žemdirbystės prekėmis įprastose prekyvietėse, klausimų dėl savo veiklos galimybių. Ne paslaptis, kad ir žmonės, pirkdami sodinukus, sėklas, nori jas matyti „gyvai“, liesti, pasikonsultuoti su pardavėju, todėl šiuo metu, kai sodo, daržo darbai įgauna pagreitį, galimybė saugiai nusipirkti reikiamų prekių yra tikrai reikalinga“, – teigia žemės ūkio ministras A. Palionis.

Fiziniai ir juridiniai asmenys gali prekiauti sodininkystės, daržininkystės ir kitomis žemės ūkiui skirtomis prekėmis ne tik specializuotose, stacionariose prekybos vietose, lauko sąlygomis, bet ir pristatyti prekes į nurodytą vietą ar įsirengti prekių atsiėmimo punktus ir tokiu būdu toliau vykdyti savo veiklą.
Visi prekiautojai gali vykdyti ir internetinę prekybą. Jie turi kelias galimybes – pristatyti prekes kliento nurodytu adresu arba įsteigti prekių atsiėmimo punktus. Prekių atsiėmimo punktai turi veikti laikantis visų jiems keliamų higienos reikalavimų.

 

Parengta Marijampolės savivaldybės administracijos pagal Žemės ūkio ministerijos informaciją

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE