VESK: verslo testavimas yra būtinas

Šiandien posėdžiavusi Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisija (toliau – VESK) nusprendė Vyriausybei siūlyti svarstyti praktinių egzaminų ir praktinių vairavimo mokymų atnaujinimą, taip pat Vyriausybei siūloma apsispręsti dėl laipsniško  judėjimo ribojimų tarp kai kurių miestų ir rajonų savivaldybių panaikinimo, siejant jį su testavimo apimčių didinimu.

Mažėjant sergamumo rodikliams, pasak vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, siūloma pereiti prie dalinio judėjimo tarp savivaldybių atlaisvinimo.

„Mes siūlome pradėti nuo Alytaus, Šiaulių ir Panevėžio miestų ir jų žiedinių savivaldybių judėjimo ribojimų atlaisvinimo, tai būtų savotiški pilotiniai projektai. Tikimės ir pačių savivaldybių atsakomybės, nes priėmus šį sprendimą būtina užtikrinti didesnes testavimo apimtis”, – kalbėjo ministrė, VESK pirmininkė, vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė.

VESK posėdyje ministrai aktyviai diskutavo dėl grįžtančiųjų į darbą testavimo. Pažymėtina, kad siekiant užkirsti kelią viruso plitimui testavimas yra būtinas. Be to, laipsniškas karantino režimo atlaisvinimas savivaldybėse bus siejamas su testavimo apimtimis. Į darbus grįžtantys paslaugų ir prekybos vietų darbuotojai nuo vasario 11 d. gali registruotis numeriu 1808 ar interneto svetainėje ir nemokamai atlikti COVID-19 testą mobiliajame punkte, kad įsitikintų, jog neserga COVID-19.

VESK taip pat siūlys Vyriausybei svarstyti praktinių egzaminų ir praktinių vairavimo mokymų atnaujinimą.

„Turime apie 14 tūkstančių žmonių, kurie laukia galimybės laikyti vairavimo egzaminą, todėl siūlome Vyriausybei atnaujinti egzaminus, tai daugiausia susiję su galimybėmis dirbti”, – kalbėjo vidaus reikalų ministrė. Šiems siūlymams turi pritarti Vyriausybė.

Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisija pritarė Operacijų vadovo sprendimui, sugriežtinti atvykstančiųjų į Lietuvą sausumos transportu kontrolę, kuri bus pradėta vykdyti nuo šio trečiadienio (vasario 17 d.)  8 val. ryto. Bus tikrinama, ar vykstantieji iš Lenkijos pusės yra užpildę keliautojo informaciją ir turi neigiamą Covid-19 testo rezultatą.

Policijos duomenimis,  pareigūnai praėjusią savaitę patikrino 7243 asmenis, esančius izoliacijoje, pradėtos 54 teisenos. Į kitų savivaldybių teritoriją nepraleista daugiau nei 500 transporto priemonių. Taip pat kartu su NVSC patikrintos 255 įmonės, nustatyta 12 pažeidimų. Ateinančią savaitę planuojama, kad policijos pareigūnai kartu su pasieniečiais skirs daugiau dėmesio pasienio ruožų prie Lenkijos kontrolei. Be to bus tikrinamos įmonės, o vienas pagrindinių prioritetų – vakarėlių užkardymas.

Anot Sveikatos apsaugos ministerijos, visame pasaulyje jau ketvirtą savaitę stebimo mažėjantys naujų COVID-19 susirgimų atvejų skaičiai pasaulyje, o bendras ES sergamumo rodiklis 14 dienų laikotarpiu yra 359 atvejai 100 tūkstančių gyventojų, Lietuvoje taip pat stebimos teigiamos tendencijos – sergamumas mažėja.

Praėjusią savaitę užfiksuoti 22 įvežtiniai atvejai iš 12 šalių, 6 atvejai iš Švedijos. Teigiamų atvejų dalis sumažėjo nuo 8,3 iki 7,2 proc.  Pirmąją vakcinos nuo COVID-19 doze paskiepyta daugiau nei 3,5 proc. žmonių, skaičiuojant nuo visos populiacijos. Pastarųjų  7 dienų atvejų vidurkis – 480.

 

VRM informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE