Vilkaviškietės pasirodė konkurse “Šoka Lietuva”

Praėjęs savaitgalis Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos merginų šokių kolektyvui „Norija“ ir Vilkaviškio muzikos mokyklos šokių kolektyvui „Norija mm“ buvo ypatingas ir įsimintinas. Dar prieš metus kolektyvų vadovė Vilija Jakubauskė savo šokėjas nusivežė į svečius pas dainų ir šokių ansamblį „Lietuva“. Merginos kartu su ansambliečiais turėjo klasikinio bei lietuvių liaudies šokio pamokas. Taip pat ansamblio „Lietuva“ vyr. baletmeisteris Edgaras Suprunas pastatė merginoms J. Lingio šokį „Sesylio“ bei kartu šoko su ansamblio merginomis.

Tuomet vilkaviškietės ansambliečiams davė pažadą, jog šį šokį išmoks ir grįš pas dainų ir šokių ansamblio „LIETUVA“ šokėjus. Būtent šį savaitgalį merginos savo pažadą ištesėjo. Kolektyvai dalyvavo Respublikiniame konkurse „Šoka Lietuva“. Merginų kolektyvai galėjo parodyti save ir pasižiūrėti į kitus.

Konkursą „Šoka Lietuva“ jau trečius metus organizuoja dainų ir šokių ansamblis „LIETUVA“. Praėję pirmą konkurso etapą, merginų šokių kolektyvai „Norija“ ir „Norija mm“ buvo pakviestos į Sostinę. Vilniuje vykusiame sekančiame konkurso etape dalyvavo apie 300 šokėjų iš 8 Lietuvos miestų.

Šokėjoms buvo didelė garbė atstovauti savo kraštą tokio lygio konkurse. Be to, vakare vilkaviškietės turėjo puikią galimybę stebėti dainų ir šokių ansamblio „LIETUVA“ koncertą, skirtą baletmeisterio J. Lingio 100-osioms gimimo metinėms paminėti.

Juozas Lingys – viena iškiliausių asmenybių lietuvių liaudies kultūroje. Jis visą savo gyvenimą paskyrė lietuvių kultūros puoselėjimui, ypatingą dėmesį skyrė lietuvių liaudies šokiui. Tai vienas iš tų žmonių, kuriais galime didžiuotis, jo įnašas mūsų šalies kultūroje yra didelis ir labai vertingas. Šis talentingas žmogus sukūrė ir atgaivino apie 200 lietuvių liaudies sceninių šokio kompozicijų bei choreografinių vaizdų. Iš daugiau nei 150 jo sukurtų šokių didesnė pusė nuolat šokama mėgėjų meno kolektyvų, o kelios dešimtys tapo vadinamojo aukso fondo turtu.

J. Lingys buvo šokėjas, choreografas, baletmeisteris, dėstytojas, vėliau tapo profesoriumi, kūrė lietuvių liaudies sceninius šokius. J. Lingiui dvylika kartų buvo paskirta Kultūros ministerijos choreografijos premija, tris kartus buvo apdovanotas už dainų šokių šventes bei už meninę ir kūrybinę veiklą bei jam buvo suteiktas Liaudies artisto garbės vardas.

Su dideliais įspūdžiais ir puikiomis akimirkomis po koncerto grįžtant namo, merginos davė pažadą sau, kad, tik pasitaikius galimybei, jos vėl aplankys dainų ir šokių ansamblį „Lietuva”, nes tai –kolektyvas, į kurį turėtų lygiuotis visi šokėjai.

 

 

Vilkaviškio rajono savivaldybės informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE