Vilkaviškio miesto dvaras

1679 m., pirmąkart paminėtas Vilkaviškio miesto dvaro vardas: 1679 m. balandžio 7 d. Jono Sobieskio privilegijoje, išleistoje Ponų Tarybai tarpininkaujant ir Vilkaviškio žydų vardu prašant atstovams Markui Hercikovičiui ir Bernotui Jakubovičiui, Vilkaviškio žydų kahalui pasakyta, kad jo nariai privalo mokėti dvarui už posesijas ir namus. Žydai galėjo netrukdomi pasistatyti skerdyklą ir joje pardavinėti bet kokią mėsą, tačiau kiekvienas mėsininkas kasmet dvarui turėjo duoti akmenį (toks svorio matas) lajaus.

Pabrėžiu, kad iki šiol dvaro įkūrimo data minimi 1744 ir kiti, arčiau mūsų dienų esantys, metai. Deja, iki 1744 metų Vilkaviškio dvaras paminimas ne vieną kartą.

Šiuo metu išlikę pagrindiniai dvaro rūmai buvo pastatyti XVIII a. viduryje – tiksli data nenustatyta. 1732 m. inventoriaus surašyme kalbama apie senąjį dvarą. Iš naujesnių inventoriaus surašymo duomenų, kur minimas visai kitoks patalpų išplanavimas ir didesnis inventoriaus kiekis, tenka manyti, kad šis darbas vyko naujuosiuose mūriniuose rūmuose (iš medienos pastatyta tik nefasadinė mansardos dalis).

Iki šiol asmenys, rašantys apie Vilkaviškio miesto dvarą, neatsakingai kartojo vieni kitus ir tvirtino, kad 1812 m. birželio mėnesį kelias dienas šiame pastate gyveno imperatorius Napoleonas. Deja, tai netiesa. Dokumentai, Napoleono bendražygių memuarai liudija visai kitus dalykus: imperatorius gyveno visai kitame ir kitoje vietoje stovėjusiame mediniame dvaro komplekso pastate, kurio ant žemės paviršiaus nėra jau daugiau kaip 150 metų.

Pagrindinių dvaro rūmų adresas – Vilkaviškis, Vyskupo A. Karoso g. 11.

Miestai.net ir “Sūduvos gido” informacija 

Print Friendly, PDF & Email
Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE