Vilkaviškio rajono pienininkų išvyka

Daugiau nei 40 rajono pienininkų ketvirtadienį (liepos 11 d.) lankėsi turtingame istorijos ir įdomios šiandienos Biržų krašte. Šiais metais Vilkaviškio rajone nebuvo organizuojamas jau tradiciniu tapęs respublikinis švietėjiškas renginys „Geriausi melžėjai“, tačiau Vilkaviškio rajono savivaldybė pienininkams nusprendė padovanoti smagią išvyką ir pakvietė susipažinti su Biržų kraštu.

Ekskursija prasidėjo Biržų pilyje įsikūrusiame krašto muziejuje „Sėla“ ir Astravo dvare.

Susipažinę su garbinga istorija, rajono pienininkai dalyvavo edukacinėje programoje Sodeliškių dvaro sodyboje, kurią prieš penkerius metus įkūrė ekologinį ūkį turintys ūkininkai Neringa ir Dalius Linkevičiai. Visi kepė iš ūkyje auginamų javų duonelę, apžiūrėjo įspūdingą senovinės technikos muziejų.

Ekskursijos dalyviai lankėsi ūkinėje bendrovėje „Rinkuškiai“. Gidė supažindino su penktąją vietą pagal alaus pardavimą Lietuvoje užimančia bendrove. Pasakojo apie kiekvieną iš penkių alaus darymo etapą, išdavė visas aludarystės subtilybes. Vyko alaus degustacija „Alaus kelio“ restorane.

Aplankytas Kirkilų kaime esantis apžvalgos bokštas, kurio forma primena kanoją ar grimztančią valtį. Iš jo atsivėrė išsiskiriantis visame karstiniame ežeryne Kirkilų ežeras, susidaręs iš vandens prisipildžiusių ir apsijungusių ne mažiau kaip 30 skirtingo amžiaus ir dydžio smegduobių, kuriomis garsus Biržų kraštas.

Paskutinis objektas, ties kuriuo sustojo rajono pienininkai, tai Karvės Ola, kuriai jau 200 metų. Tai karstinė smegduobė su ola. Tai – žinomiausias ir geriausiai ištirtas geologinis gamtos paminklas Šiaurės Lietuvoje. Karvės Ola paminklu paskelbta 1964 metais.

Rajono pieno ūkių atstovai dėkingi Savivaldybės administracijai, Žemės ūkio skyriaus vedėjai Linai Grygelaitienei, ekskursijos vadovei Elenai Savickienei už turiningai praleistą laiką Biržų krašte.

 

 

Vilkaviškio rajono savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE