Vilkaviškyje daugėja atsisakančių skiepytis nuo COVID-19

Vilkaviškio rajone toliau tęsiama gyventojų, priskiriamų prioritetinėms grupėms, vakcinacija nuo COVID-19 ligos.

Atkreipiame dėmesį, kad pastaruoju metu yra stebimas didesnis neatvykusiųjų ar atsisakiusiųjų pasiskiepyti asmenų skaičius. Dauguma atsisakiusių atvykti skiepytis teisinasi, kad nepatinka vakcina. Norime patikinti, kad visos šiuo metu Europos Sąjungoje naudojamos vakcinos yra saugios ir efektyvios.

Šiuo metu gaunamos „Moderna“, „Pfizer“, „Astrazeneca“ vakcinos. Kartais informaciją apie vakcinų šalutinį poveikį teikia ne mokslininkai ar gydytojai, o socialinių tinklų vartotojai, kurie skatina abejoti vakcinomis. Visų minėtų vakcinų efektyvumas yra  95 proc. ir visų trijų  galimi šalutiniai poveikiai – vietinė reakcija skiepo vietoje (skausmas, paraudimas, patinimas), nuovargis, galvos, raumenų, sąnarių skausmas, šaltkrėtis, karščiavimas.  Iš praktikos šie šalutiniai poveikiai pasireiškia po pirmo „Astrazeneca“ vakcina skiepo, ir po antro „Moderna“ arba „Pfizer“ vakcinomis skiepo.

Svarbu! Vakcinavimo proceso sėkmingam valdymui sudarytas algoritmas. Gavus vakciną, pagal sudarytą prioritetinę skiepijamų asmenų eilę, skambinama gyventojams ir sutariama data ir laikas, kada asmuo bus skiepijamas. Asmeniui atsisakius skiepytis jis iš darbinio sąrašo išbraukiamas ir patenka į rezervinį sąrašą. Norint, kad iš rezervinio sąrašo asmuo būtų aktyvuotas ir vėl patektų į darbinį sąrašą, jis pats turi informuoti ta pačia tvarka, kaip sudarant pirminius sąrašus.

Primename, kad šiuo metu vykdoma pedagogų vakcinacija ir profilaktinis testavimas švietimo įstaigose nėra privalomi. Tačiau tikėtina, kad skiepijimosi procesas leis greičiau atidaryti ugdymo įstaigas ir saugiai į jas sugrąžinti vaikus.

Jeigu vakcinos tiekimas vyks kaip suplanuota, vadovaujantis skiepijimo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina organizavimo tvarka bei patvirtinta prioritetinių gyventojų grupių eiliškumo tvarka, po švietimo įstaigų darbuotojų bus skiepijami asmenys, persirgę onkologine liga ir šiuo metu aktyviai stebimi (po aktyvaus gydymo pabaigos turi būti praėję ne daugiau kaip 24 mėn.), taip pat asmenys, sergantys žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) sukelta liga bei vyresni kaip 80 metų gyventojai.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, iš viso pirma vakcinos doze jau paskiepyti 1379, o antra vakcinos doze – 809 Vilkaviškio rajone deklaruoti gyventojai.

 

Vilkaviškio savivaldybės administracijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti
5 Komentarai
 1. Jonas sako

  Vakcinos saugios bet kasdien nuo jos lieka paralyziuoti arba mirsta zmones! Cia tas 90% efektyvumas?! 10% liks invalidais arba neisgyvens??? Debilai gal eksperimentuot su zmonemis vien del to nes is anksto uzpirko vakcinu???!!!

 2. Laima sako

  Kodėl negalima pasirinkti, kuria vakcina skiepytis?

 3. Irena sako

  Astra Zeneka vakcina nepakankamai saugi vyresnio amžiaus žmonėms.Nėra mokslinių duomenų. Tai tik politinis sprendimas leisti ja skiepyti.

  1. Laima sako

   Kodėl negalima pasirinkti, kuria vakcina skiepytis?

 4. Kazys sako

  Aš pavyzdžiui noriu su Sputnik-V vakcina. Rusų virosologai buvo geriausi visai laikais.

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE