Vilkaviškyje lankėsi Prancūzijos ambasadorė

Liepos 5 d., penktadienį, pirmą kartą Vilkaviškyje lankėsi Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje Claire Lignières-Counathe. Savo vizitą ji pradėjo nuo Vilkaviškio rajono savivaldybės, kurioje Prancūzijos ambasados atstovus šiltai sutiko Savivaldybės vadovai – Meras Algirdas Neiberka, Administracijos direktorius Vitas Gavėnas, jo pavaduotoja Daiva Riklienė bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė. Susitikime taip pat dalyvavo Prancūzijos koncerno „Veolia“ generalinis direktorius Alexander’as Husty’s.

Pristatęs susitikimo dalyvius bei trumpai papasakojęs apie mūsų rajoną meras A. Neiberka įteikė garbiai viešniai atminimo dovanų: lietuviško medaus bei įrėmintą Lietuvos valstybės himną.

Prancūzijos ambasadorė padėkojo už dovanas ir kalbėjo, jog nori daugiau sužinoti apie Vilkaviškio rajoną, domėjosi vykdomais projektais, verslo aplinka, kultūriniu miesto gyvenimu.

„Ačiū Jums Mere ir Jūsų komandai už labai šiltą priėmimą. Tai yra pirmasis mano didesnis apsilankymas šiame regione. Neseniai pradėjau savo antrąją kadenciją, per kurią tikiuosi pamatyti ir susipažinti su daugiau Lietuvos miestų. Pirmasis įspūdis apie Vilkaviškį –  tai turtingas savo gamta, istorinėmis asmenybėmis kraštas“, – kalbėjo Prancūzijos ambasadorė.

Susitikimo metu  buvo aptartos Vilkaviškio bei Prancūzijos partnerystės plėtros galimybės, kalbėta apie galimą bendradarbiavimą kultūros bei verslo srityse.

Plačiau apie Vilkaviškio rajone įgyvendintus ir įgyvendinamus projektus, palaikomus tarptautinius ryšius, rajono pasiekimus ir laimėjimus, lankomus objektus svečiams papasakojo Administracijos direktoriaus pavaduotoja D. Riklienė.

Savivaldybės meras A. Neiberka taip pat užsiminė, kad Vilkaviškio rajono savivaldybė yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį su vienu iš Prancūzijos miestų, tačiau apgailestavo, jog per daug metų draugystė tarp miestų nutrūko. Prancūzijos ambasadorė pažadėjo padėti atgaivinti bendradarbiavimą tarp miestų.

Ambasadorės vizitas Vilkaviškyje Savivaldybe nepasibaigė. Tam, kad dar geriau susipažintų su mūsų kraštu, ambasadorė, lydima Savivaldybės vadovų, lankėsi dr. Jono Basanavičiaus gimtinėje, kur galėjo paragauti gilių kavos, daugiau sužinojo apie Suvalkijos regiono tradicijas, papročius.

Vėliau svečiai lankėsi prancūzų koncernui priklausančioje bendrovėje „Litesko“.

 

 

Vilkaviškio rajono savivaldybės informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE