Virtuali paroda „Aktorei Onai Knapkytei – 100. Teatras – visas jos gyvenimas“

Pažvelgus į nuotrauką, O. Knapkytės galima ir neatpažinti, tačiau kai ji ima kalbėti vaikišku balsu ir išgirsti dar vaikystėje ekrane matytą Mikę Pūkuotuką, nekyla abejonių, kad tai ji – viena talentingiausių senosios kartos aktorių.

Dėl savo artistiškos prigimties O. Knapkytė jau mokykloje garsėjo kaip „žinoma artistė”. Visų vadinta „Mūsų Knapcė“, vėliau draugų švelniai praminta „Pulinka“, O. Knapkytė tapo garsaus lietuvių teatro režisieriaus R. Juknevičiaus žmona, padėjusia atlaikyti visus jo gyvenimo skausmingus įvykius.

Kaip pasakojo pati aktorė, ji buvo laiminga, kad neturėjo griežto amplua – išbandė įvairius vaidmenis įvairiuose žanruose. O. Knapkytei teko vaidinti ir dramatinius moterų vaidmenis,ir padykusias mergiotes, žioplas tarnaites, padaužas berniūkščius. O kur dar komedijos, parodijos, vodeviliai… Šalia jų – gili ir jautri Nadia, tyli ir nepastebimaSonia.

Po sunkios stuburo traumos O. Knapkytė paliko Lietuvos akademinio dramos teatro sceną ir daugiausia darbavosi televizijoje ir radijuje: kūrė vaidmenis televizijos filmuose, radijo teatre, įgarsino daugybę laidų ir apie 400 animacinių filmų.

Pulinkai trūko lygiai dviejų dienų ligi aštuoniasdešimt devintojo gimtadienio.

Liūdna, kad gyvenimas baigiasi, aš jį mylėjau, – yra sakiusi Ona Knapkytė.

O. Knapkytę prisimenu, kaip labai smagų, nuoširdų ir atvirą žmogų. Ji – viena iš tos mažumos aktorių, su kuriais buvo labai gera bendrauti scenoje. Ji buvo labai nuoširdi ir be galo talentinga aktorė, sukūrusi labai plataus diapazono vaidmenų: nuostabi komedijos meistrė, puiki lyrinių, net dramatinių vaidmenų atlikėja. O kaip fantastiškai ji garsino animacinius filmukus! Kokiu nori – mergaitės, berniuko, žvėrelio ar vabalo balsu kalbėjo!
Dana Rutkutė

Parodoje eksponuojamos O. Knapkytės vaikystės, šeimos, įvairių vaidmenų nuotraukos, pačios aktorės bei jos draugų, kolegų mintys. Tikimės, kad jos padės prisiminti šią unikalią aktorę.

Prašome apsilankyti!

Virtualią parodą parengė Virginija Eleonora Kunigėlytė iš Lietuvos literatūros ir meno archyve R. Juknevičiaus ir O. Knapkytės fonde saugomų dokumentų

.

 

Lietuvos vyriausiojo archyvo tarnybos informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE