VTEK išvada: Kalvarijos savivaldybės tarybos narė įstatymo nepažeidė

Kalvarijos savivaldybės tarybos narė Renata Venslovienė į interesų konfliktą nepateko ir atitinkamų Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatų nepažeidė. Tokį sprendimą Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) priėmė vienbalsiai.

Šių metų birželį savivaldybės taryba svarstė, ar pritarti Kalvarijos savivaldybės šeimos globos namų 2020-2023 metų priemonių planui. Pranešta, kad R. Venslovienė šiuo atveju nenusišalino, nors šis klausimas esą buvo susijęs su projekto „Bendruomeninių vaikų globos namų ir vaikų dienos centro tinklo plėtra Kalvarijos savivaldybėje“ įgyvendinimu, o R. Venslovienė vadovauja šio projekto partnerei – VšĮ „Galimybių laukas“.

VTEK nustatė, kad tyrimui aktualus savivaldybės tarybos posėdyje svarstytas klausimas tiesiogiai ir akivaizdžiai nenusijęs nei su valstybės politikės vadovaujama įstaiga, nei su minėtojo projekto įgyvendinimu. Šiuo savivaldybės tarybos sprendimu nebuvo keičiamos ar siūlomos keisti projekto sąlygos, jį įgyvendinančių šalių, įskaitant VšĮ „Galimybių laukas“, statusas, teisės ar įsipareigojimai, taip pat projektui skirto finansavimo dydis. Savivaldybės taryba tvirtino savivaldybei priklausančių Šeimos globos namų priemonių planą, o su R. Venslovienės vadovaujama įstaiga susijusių klausimų nesprendė. Taip pat VTEK nenustatė, kad valstybės politikė su Šeimos globos namais būtų susijusi darbo santykiais, gautų iš jų pajamų ar pan. Taigi šiuo atveju pareiga nusišalinti jai nekilo.

 

VTEK informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE