Zanavykų muziejuje atidaryta lenkų menininko darbų paroda

Lapkričio 16 d. Zanavykų muziejuje atidaryta lenkų menininko, dailininko Zbigniewo Mieruńskio  karikatūristo darbų paroda. Kūrėjas tampriais ryšiais susijęs su Lietuva ir jau daug metų dalyvauja pleneruose kartu su Lietuvos menininkais. Jis nuolat rengia personalines ir kolektyvines parodas Lenkijoje, Lietuvoje, Rusijoje, Vokietijoje, Ukrainoje, JAV.

Kurdamas Z Mieruńskis naudoja įvairias meninės raiškos technikas – nuo klasikinio piešimo ir tapymo ant popieriaus, drobės ir medinių plokščių. Jis taip pat renka įdomius daiktus, objektus iš praeities ir juos sumaniai naudoja savo kūryboje, nuolat ieškodamas prasmingos atminties reliktų. Menininką įkvepia paties gyvenimiška patirtis, šeimos pasakojimai apie protėvius, atmintyje užfiksuotos situacijos, filmai ir literatūrinės citatos, jam svarbus ir įkvepiantis savojo krašto – Mozūrijos istorija ir kultūros paveldas.

Muziejuje atidarytoje parodoje menininkas trumpai pristatė savo darbus, siedamas juos su jautriomis asmeninio gyvenimo istorijomis, prisiminimais, sąsajomis su praeitimi.

 

Zanavykų muziejaus informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE