Žydų kultūros paveldas Šakių rajone

LR Seimas 2020-uosius metus paskelbė Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metais, Zanavykų muziejus, finansuojant Lietuvos kultūros tarybai parengė ir įvykdė projektą „Žydų kultūros paveldas Šakių rajone“.

Projekto metu įvyko dvi paskaitos skirtos judaizmo religijos pažinimui, kurias vedė lektoriai iš Lietuvos žydų bendruomenės – Natalja Cheifec ir Vilniaus choralinės sinagogos kantorius Šmuelis Jatomas. „Beigelių krautuvėlės“ įkūrėja Dovilė Rūkaitė ir Riva Portnaja surengė edukacinę paskaitą apie žydų kulinarinį paveldą. Rugsėjo pabaigoje įvyko ketvirtoji, paskutinė paskaita, skirta žydų gyvenimui Lietuvoje tarpukariu. Ją vedė dr. Jolanta Mickutė „Dingusio štetlo“ muziejaus vyr. mokslinė bendradarbė ir scenaristė.

Bendradarbiaujant su Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejumi, o taip pat Vilkaviškio krašto muziejumi parengta ekspozicinė erdvė. Rengiant stendų turinį, muziejus pasipildė nauja informacija, apie žydų gyvenimą Šakių rajone. Prieš Antrąjį pasaulinį karą iš krašto pasitraukę žydų bendruomenės narių palikuonys dalijosi prisiminimai, pasakojimais, vaizdine medžiaga dokumentais ir laiškais, kurie padėjo užpildyti informacijos trūkumą.  Taip pat surengtos trys edukacinės, teminės ekskursijos Šakiuose, Kudirkos Naumiestyje ir Sudarge.  Ekspozicinių stendų informacija parengta remiantis Lietuvos nacionalinio muziejaus, Vytauto Didžiojo karo muziejaus, Šakių „Žiburio“ gimnazijos istorijos centro, Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus ir Lietuvos centrinio archyvo medžiaga. Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.

 

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE