16 aktyvumo prieš smurtą dienų

“16 AKTYVUMO PRIEŠ SMURTĄ DIENŲ“ – tai tarptautinė socialinė akcija, nuo 1991 metų organizuojama visame pasaulyje. Šešiolikos dienų laikotarpis prasideda lapkričio 25-ąją – tarptautinę smurto prieš moteris dieną, ir tęsiasi iki gruodžio 10-osios – tarptautinės žmogaus teisių dienos.
Jau kelerius metus šis laikotarpis minimas ir Šakiuose. Nors Šakių rajonas nėra didelis, bet smurto šeimose problema yra tikrai opi: iki gruodžio 10 d. policijoje gautas 441 pranešimas apie smurtą šeimoje, 121 atveju pradėti ikiteisminiai tyrimai. Tačiau tai nereiškia, kad kiti pranešimai buvo melagingi.
Minint „16 aktyvumo prieš smurtą dienų“, Šakių bendruomenės pareigūnė A. Mockevičiūtė lapkričio 30 d. lankėsi Šakių socialinių paslaugų centre, kur susitiko su socialinėmis darbuotojomis ir aptarė smurto artimoje aplinkoje problemas, “karštuosius taškus” bei būsimas bendras prevencijos priemones. O gruodžio 7 d. kartu su jaunaisiais policijos rėmėjais ir Atviro jaunimo centro prie Šakių socialinių paslaugų centro darbuotoja J.Ambrasiene prie UAB “Gulbelė” prekybos centro Šakiuose buvo vykdoma tradicinė “Gerumo dienos” akcija. Jos metu praeiviams buvo dalinama nemokama “gerumo” arbata su sausainiais, pasakojama apie smurtą šeimose ir organizacijas, teikiančias pagalbą smurto aukoms, dalinama informacinė medžiaga. Šakių bendruomenės pareigūnė dėkoja nuolatiniams talkininkams ir UAB “Gulbelė”, prisidėjusiai prie šios akcijos.

 

Marijampolės AVPK informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE