2019 m. Marijampolės apskrities gimnazijų šventė – Liudvinave

Šį penktadienį, gegužės 10 d., Liudvinavo Kazio Borutos gimnazijoje vyko tradicinė Marijampolės apskrities gimnazijų šventė.

Atvyko svečiai iš Vilkaviškio, Šakių, Kalvarijos, Kazlų Rūdos rajonų bei Marijampolės savivaldybės gimnazijų – viso 176 gimnazistai, lydimi mokytojų ir gimnazijų vadovų.

Šventė prasidėjo eisena į Liudvinavo parką, o ją vainikavo Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos orkestras su šokėjomis.

Kadangi šių metų šventė buvo skirta Lietuvos įstojimo į Europos sąjungą 15-os metų sukakčiai, svečiai, pristatydami savo gimnaziją, kartu išradingai pristatė pasirinktą Europos valstybę, įkūrė simbolinę ,,ambasadą‘‘, vaišino vieni kitus savos valstybės valgiais, dainavo dainas, šoko tradicinius šokius. Pirmą kartą Liudvinavo parko istorijoje renginyje skambėjo net 14-os valstybių himnai.

Šventės dalyvius pasveikino Marijampolės savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Asta Vaznienė, Liudvinavo seniūnijos seniūnė Jolanta Maceikienė bei Liudvinavo Kazio Borutos gimnazijos direktorė Nijolė Latvaitienė.

Liudvinavo gimnazijos bendruomenė džiaugiasi, kad šis akademinio jaunimo renginys sutapo su šiemet minima Liudvinavo miestelio įkūrimo 300-ųjų metų sukaktimi bei įsiliejo į Liudvinavo – mažosios kultūros sostinės – renginių kalendorių.

Gimnazijų šventės simbolinis varpas pabaigoje buvo perduotas Kazlų Rūdos rajono Plutiškių gimnazijai. Po Lietuvos vėliavos spalvomis nudažytų balionų paleidimo skristi, visus svečius Liudvinavo Kazio Borutos gimnazijos komanda pakvietė pasivaišinti tradiciniais lietuviškais cepelinais ir rėmėjų UAB ,,Mantinga‘‘ gardžiomis spurgomis su bananų skonio glaistu ir karamelizuotais kukurūzų spragėsiais su karamele.

Puikiai praleistas laikas kartu padeda susirasti draugų, stiprina gimnazijų bendradarbiavimą, moko jaunimą nepamiršti savųjų tradicijų ir mokytis iš kitų kultūrų.

 

 

Marijampolės sav. Liudvinavo Kazio Borutos gimnazijos informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE