5 šiuolaikinių paminklų tendencijos

Šiuo metu vis labiau populiarėja paminklai iš granito pagaminti pagal europietišką stilių. Svarbiausia jų ypatybė yra ta, jog atsisakyta niūrių tradicinių vertikalių formų. Vis dažniau naudojamos nesimetriškos kompozicijos, suapvalinti kampai bei naudojamos šiuolaikinio stiliaus medžiagos ir formos. Toliau nagrinėjame šiuolaikinių europietiškų paminklų tendencijas.

Pagrindiniai europietiškų paminklų ypatumai. Šiuolaikiniai europietiški antkapiai ir paminklai pasižymi dinamiška kompozicija, suformuota spalvų ir linijų kontrastais. Sudėtingesnėse erdvėse paminklų ar antkapių fomavimui reikalingi planai. Paminklų europietišku stiliumi graviruotė paverčiama vaizdingu bareljefu su sudėtingais raštais. Idealiai lygus granito plokštės paviršius ir išsikišę reljefo elementai paryškina monumento dailumą. Galiausiai, dekoratyvūs bronzos aksesuarai ir atitinkamas kapavietės sutvarkymas suteikia šiai kompozicijai harmoniją. Europietiškų paminklų gamybos medžiagos. Gražiausi ir ilgaamžiškiausi paminklai yra pagaminti iš gamtos išgaunamų akmenų, tokių kaip marmuras ir granitas. Tokių akmenų paviršius yra šlifuojamas, poliruojamas, apdirbamas ir apsaugomas nuo mechaninių pažeidimų bei oro reiškinių. Dažniausiai pasitaikantys projektavimo būdai yra lazerinis graviravimas ir akmens drožyba, kuriais jūs galite išgauti bet kurią akmens formą. Dauguma šiuolaikinių antkapių yra pagaminti iš baltojo ir spalvoto marmuro arba tamsaus granito. Rečiau jie yra gaminami iš dirbtinio akmens, tačiau tokių akmenų kokybė yra blogesnė.

Šiuolaikinių paminklų formos. Šiuolaikiniai europietiški paminklai ar antkapiai dažniausiai yra stačiakampio formos arba asimetriški, kuriuose persipina suapvalintos formos ir griežtumas. Dažnai paminklai yra arkos, burės ar gėlės formos ir atrodo švelniai. Dėl šios priežasties europietiškus paminklus užsako tie, kurie nori sukurti gražų, bet kartu ir griežtai atrodantį memorialinį paminklą.

Memorialinių paminklų sukūrimas priklauso nuo žmonių skonio ir fantazijos. Tokie paminklai net yra priskiriami prie meninės vertės kūrinių. Kiekvienose šiuolaikinėse kapinėse tokia kompozicija atrodys nepakartojamai. Šiuolaikinių paminklų dizaino sprendimai. Šiuolaikiniai paminklai kapams gali būti užsakomi įvairiose dirbtuvėse, o dizaineriai siūlo papuošti paminklus šiais būdais: graviravimu, sukurta angelo skulptūra, sutvarkytu kapavietės kraštovaizdžiu arba naudojant religinį simbolį. Taip pat ant akmens galima iškalti ir vardus, pavardes, gimimo datą ir įvairius tekstus. Raidės gali būti paauksuotos ir tai jiems suteikia ne tik grožio, bet ir apsaugo nuo aplinkos poveikio.

Paminklų aksesuarai. Šiuo metu itin populiaru  naudoti paminklų aksesuarus. Jie suteikia paminklui ar antkapiui išskirtinumo bei harmonijos jausmą. Pavyzdžiui, paminklų aksesuarais gali būti mirusiojo nuotrauka ar angelo statulėlė, kuri vizualiai sujungia paminklą su kapaviete į vieną memorialinę erdvę. Taip pat daugelis aksesuarų paminklams atlieka ir estetinę funkciją. Tokie aksesuarai kaip akmeninės vazos, dubenys ar lempos atlieka estetinį vaidmenį ne prasčiau, nei iš mažiau patvaresnių medžiagų pagaminti aksesuarai ar priedai.Dažnai aksesuarai gali būti naudojami tam, kad būtų paslėpti konstrukcijos defektai arba memorialinio komplekso sujungimo vietos. Paminklų aksesuarai gali atspindėti ir mirusiojo žmogaus pomėgius bei veiklas, pavyzdžiui, tai gali būti knygos, gitaros, ginklai ar žvaigždės ir t.t.

Šiais laikais technologijos žengia į priekį, todėl paminklų ir antkapių pasirinkimas yra iš tiesų didelis. Anot kapų tvarkymo įmonės https://www.tylikalva.lt/ specialistų, vis labiau populiarėja paminklai ar antkapiai iš granito. Iš šiuolaikinių natūralių akmenų galima sukurti įvairių formų ir raštų paminklų, kurie harmoningai prisitaiko prie aplinkos. Taip pat šiuolaikinės technologijos leidžia sukurti įvairių dizaino formų paminklus bei įvairiai juos papuošti. Pastaruoju metu populiarūs paminklų aksesuarai, kurie suteikia kapavietei estetikos ir išskirtinumo jausmą.

 

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas