Policijos pareigūnai perspėja: sukčiai nesnaudžia

Visuomenė nuolat informuojama apie įvairius sukčiavimo būdus. Tačiau apgautų asmenų pareiškimų policijoje fiksuojama nuolat. Dar kartą primename:

  • Netikėkite žinutėmis mobiliuosiuose telefonuose apie „laimėtus” prizus ir pinigus.
  • Netikėkite skambinančiais nepažįstamaisiais, kurie prisistato pareigūnais ar giminaičiais, informuoja apie „nelaimę” arba jūsų turimus „netikrus banknotus” ir siekia gauti grynųjų pinigų ar sužinoti konfidencialius asmens elektroninės bankininkystės duomenis.
  • Nedalyvaukite sandoriuose su nepažįstamais asmenimis, kurie, pvz., automobilių stovėjimo aikštelėse ar atvažiavę į namus apsimeta patekusiais į bėdą ir, apeliuodami į jūsų gailestingumą, brangiai pardavinėja menkaverčius daiktus (peilius, puodus ir pan.).
  • Būkite atidūs, jei paskelbėte apie darbo paiešką internete, atsakingai vertinkite darbo pasiūlymus, ypač tuomet, kai vadinamasis darbdavys prisistato kaip itin dosnus, vos ne iš anksto trokštantis pervesti jums dar net neuždirbtus pinigus ir prašo pateikti konfidencialius asmens elektroninės bankininkystės duomenis. Jei darbo ieškantis žmogus šiuos duomenis atskleidžia, „darbdavys” (o iš tiesų – nusikaltėlis), pasinaudojęs šiais jais, žaibiškai ištuština jo sąskaitą arba jūsų vardu paima greituosius kreditus.
  • Nusikaltėliai įtikina kokio nors daikto pardavėjus, kad nori pervesti pinigus į sąskaitą ir prašo asmenų pasakyti ne tik sąskaitos numerį, bet ir prisijungimo slaptažodžius. Finalas – tas pats: ištuštinta sąskaita.

Policija dar kartą prašo gyventojus būti atidesnius ir neatskleisti nepažįstamiems asmenims savo vardo, pavardės, asmens kodo ir konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų, taip pat apie tokius sukčiavimo būdus informuoti giminaičius, pažįstamus, kaimynus (ypač garbaus amžiaus), kad šie, prieš sudarydami kokius nors sandorius, pasitartų su artimaisiais. Kilus įtarimui, kad susidūrėte su sukčiumi, neskubėkite vykdyti jo prašymų ir nedelsdami skambinkite 112.

Bendruomenės pareigūnai nuolat susitinka su gyventojais ir pataria, kaip išvengti sukčių atakų. Vien vasario mėnesį tokie susitikimai vyko visoje apskrityje. Susitikimai su gyventojais vyksta bibliotekose, ugdymo įstaigose, bendruomenių susirinkimuose ir t.t. Minint saugesnio interneto savaitę, pareigūnai mokiniams ir pedagogams skaitė paskaitas apie apie elektroninėje erdvėje esančias grėsmes, teikė informaciją, kaip netapti nusikaltimų internete auka.

Bendruomenės pareigūnai visada yra pasirengę atvykti į jūsų daugiabučių bendriją, kaimo bendruomenę, saugios kaimynystės grupę, į įvairias ugdymo įstaigas, susirinkimus ir pan. bei atsakyti į jums rūpimus klausimus. Skambinkite jiems ir kvieskite!

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato

bendruomenės pareigūnų kontaktai

Marijampolės apskr. VPK

Tel. 8 671 72 758, 8 608 53245

Jurbarko r. PK

8 675 19859

Šakių r. PK

8 640 35325

Vilkaviškio r. PK

Tel. 8 655 47272, 8 655 47264

Kalvarijos r. PK

Tel. 8 601 89328

Marijampolės  apskr. VPK informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE