A.Vyšniauskas: „Įstatymas galioja visiems. Net ir socialdemokratams”

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį vykusiame posėdyje nutarė, kad Marijampolės savivaldybės tarybos narys socialdemokratas Artūras Visockis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą, kai Marijampolės savivaldybės taryboje balsavo už savo vadovaujamai organizacijai palankius sprendimus.

„VTEK sprendimas įrodo, kad nesvarbu, kas esi, kiek tavo partija mandatų turi savivaldybės taryboje, bet įstatymas galioja visiems. Net ir socialdemokratams. A.Visockis yra vienas iš Marijampolės socialdemokratų lyderių, jų skyriaus sekretorius. Todėl jo balsavimas skirstant visuomenės sveikatos programos lėšas, kai jo paties vadovaujama organizacija „Neribotų galimybių fondas” teikia projektą toms lėšoms gauti, buvo iš tikrųjų įžūlus ir netoleruotinas poelgis. Manau, kad tai bus prevencija visiems kitiems tarybos nariams, nes interesų konfliktų kyla dažnai,” – teigia Andrius Vyšniauskas, Marijampolės opozicijos atstovas, kurio iniciatyva VTEK pradėjo tyrimą.

VTEK nustatė, kad A.Visockis balsavo už šių metų Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo programos pajamų ir išlaidų sąmatą. Šiuo dokumentu buvo skirta finansinė parama ir A.Visockio vadovaujamos asociacijos „Neribotų galimybių fondas” vykdomiems projektams. Komisijos nuomone, sužinojęs apie savivaldybės taryboje spręsimą klausimą dėl finansinės paramos skyrimo projektams, tarp kurių – ir jo vadovaujamos asociacijos projektas, politikas privalėjo nusišalinti.

Tuo pačiu kreipimusi VTEK buvo svarstomas ir socialdemokratų frakcijos Marijampolės savivaldybės taryboje seniūno Karolio Podolskio balsavimas, tačiau komisija nustatė, kad nors K.Podolskio deklaracijoje buvo nurodomas ryšys su asociacija „Neribotų galimybių fondas”, bet likus dešimčiai dienų iki balsavimo taryboje K.Podolskis savo narystę organizacijoje sustabdė. Todėl tyrimas dėl jo balsavimo buvo nutrauktas.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE