Apie šarvojimo sales Kaune

Mirusiojo išlydėjimas į amžinojo gyvenimo kelionę yra svarbus ritualas, kurio ištakos siekia žmonijos pradžią. Nors artimojo žmogaus laidotuvių planavimas yra neatsiejamas nuo lydinčio gedulo ir su tuo susijusių išgyvenimų, šis gyvenimo etapas gali tapti šviesesniu, užsitikrinant kokybiškas šarvojimo apeigas bei laidotuvių procedūras.

Nors prieš keletą dešimtmečių daugelis mirusiųjų buvo šarvojami namuose, šiandien atsisveikinimas su mirusiuoju ir jo išlydėjimo ritualas ir atsisveikinimas dažniausiai vyksta šarvojimo salėse, kur artimieji gali patys pasirinkti norimą aplinką ir mirusiojo šarvojimo atmosferą.

Šarvojimo salės Kaune yra pačios įvairiausios: galima rinktis nuo prabangiai įrengtų iki paprastų, jaukių. Šiame straipsnyje apžvelgiame keletą pagrindinių šarvojimo salių Kaune:

Palaimintojo Jurgio Matulaičio šarvojimo salė

Palaimintojo Jurgio Matulaičio šarvojimo salė priklauso arkivyskupo Jurgio Matulaičio (Eigulių) parapijai. Ši parapija yra įkurta 1996 metais Sigito Tamkevičiaus dekretu. Palaimintojo Jurgio Matulaičio šarvojimo salė yra minimalistinė, dvelkianti rimtimi, modernumu ir savotiška prabanga.

Šv. Antano Paduviečio šarvojimo salės

Šv. Antano Paduviečio šarvojimo salės priklauso Šv. Antano Paduviečio parapijos namams. Šie parapijos namai yra įkurti 1933 metais. Šv. Antano Paduviečio šarvojimo salės yra gana paprastos, tamsios, nedidelės.

Aleksoto bažnyčios šarvojimo salės

Aleksoto bažnyčios šarvojimo salės priklauso Aleksoto parapijai. Šioms salėms būdinga rami aplinka, dvelkianti rimtimi ir prabanga, daug vietos, o šių šarvojimų salių nuomos kainos vienos pigiausių Kauno rajone.

Gerojo Ganytojo Bažnyčios šarvojimo salės

Gerojo Ganytojo Bažnyčios šarvojimo salės priklauso Dainavos parapijai. Viena salė skirta talpinti didesnį kiekį žmonių, kita – mažesnį. Šios šarvojimo salės itin modernios, būdinga jauki, rimties kupina aplinka.

Ką rinktis?

Išvardijome tik keletą pagrindinių šarvojimo salių Kaune. Svarstant, kurioje salėje šarvoti artimąjį žmogų, gali būti naudinga susisiekti su skirtingų parapijų personalu ir pasiteirauti dėl šarvojimo sąlygų. Dažnai žmonės renkasi šarvoti artimuosius geografiškai patogiose salėse.

 

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE