Aplinkos ministro pramogos feisbuke – „lukašenkinti“ politinius oponentus

Iki Seimo rinkimų likus ne mėnesiams, bet savaitėms, kaista batalijos ir santykių aiškinimasis tarp skirtingų politinių jėgų. Į rinkiminius žaidimus įsitraukė ir valstiečių deleguotas aplinkos ministras Kęstutis Mažeika – feisbuke politikas ėmėsi pagrindinių valstiečių oponentų konservatorių atstovą lyginti su Baltarusijos prezidentu Aleksandru Lukašenka.

Dėl medžioklės įstatymo pataisų prieš keletą mėnesių visuomenės nepasitenkinimą užsitraukęs K. Mažeika šiandien ne tik gali džiaugtis – pastaroji istorija dėl bandymų įteisinti medžioklę lankais užsimiršo. Įvaizdį susitvarkęs aplinkos ministras taip pat ėmėsi padėti partijos bendražygiams, besiaiškinantiems santykius su politiniais oponentais.

Feisbuko naudotojai atkreipė portalo dėmesį į Kalvarijos savivaldybėje prieš keletą dienų prasidėjusią istoriją. Šioje savivaldybėje per keletą mėnesių stipriai išaugo priešprieša tarp valstiečių ir konservatorių, kai buvusį Kalvarijos savivaldybės administracijos direktorių, konservatorių Valdą Aleknavičių pakeitė valstiečių deleguotas Kęstas Spūdys.

Naujausias konservatorių ir valstiečių susidūrimas Kalvarijoje kilo rugpjūčio vidury, konservatoriams prie Kalvarijos savivaldybės bevykdant politinę agitaciją. Konservatorių kandidatas Vaidas Šalaševičius vėliau feisbuke rašė, kad šiuo renginiu ėmė domėtis ir K. Spūdys, tiesa, ne iš teigiamos pusės – teiravosi, kodėl negautas savivaldybės leidimas. Tačiau nesusipratimus, anot V. Šalaševičiaus, pavyko išsiaiškinti.

„Kiekvieną dieną, sekdamas Baltarusijos įvykius, vis prisimenu TS-LKD Nacionalinės apklausos ir politinės agitacijos akimirką prie Kalvarijos savivaldybės. Kuomet prie mūsų priėjo naujas Kalvarijos savivaldybės administracijos direktorius Kęstutis Spūdys, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas, bei priekaištavo kodėl mes nepaprašėme savivaldybės leidimo šiai akcijai.

Jam atrodė, kad apklausinėti žmonių ar daryti polititinę reklamą netoli savivaldybės, reikia savivaldybės administracijos leidimo, todėl be savivaldybės valdančiųjų sutikimo to daryti negalima. Tikiuosi man pavyko jaunąjam ir nepatyrusiam politikui išaiškinti, kad Lietuva ne Baltarusija ir čia vadovaujantis rinkimų įstatymais bendravimas su rinkėjais ir jų agitacija yra galima, toks ribojimas yra numatytas tik likus parai iki rinkimų“, – feisbuke rašė V. Šalaševičius.

Tačiau savo įrašą konservatorius užbaigė pareiškimu, kad Kalvarijos savivaldybės darbuotojai teigia, esą jiems yra uždrausta feisbuke dėti patiktukus po buvusio savivaldybės administracijos direktoriaus V. Aleknavičiaus įrašais.

K. Spūdys feisbuke suskubo pateikti savo įvykių versiją, tačiau feisbuko naudotojams daug labiau įstrigo kategoriškas K. Mažeikos komentaras po šiuo įrašu – ministras įkėlė vaizdo įrašą, kuriame V. Aleknavičius pamažu padaromas Baltarusijos prezidentu A. Lukašenka. Anot laiško autorių, kyla abejonių, ar ministras išlaikė taktiškumą ir diplomatiškumą, ar ėmėsi negražių rinkiminių veiksmų

„Kol partijos galvos diskutuoja apie Baltarusijos gelbėjimo planą, kiti ieško atitikmenų savo aplinkoje. Bet kovodami prieš Lukašenką ir jo režimą pamiršta savo partijos bičiulius „lukašenkas“.

Pasakyčiau, kad nustebau pamatęs šiuos keistus konservatorių kandidato švaičiojimus, bet taip nėra. Matydamas “politiko“…

تم النشر بواسطة ‏‎Kęstas Spūdys‎‏ في الخميس، ٢٠ أغسطس ٢٠٢٠

Jeigu nežinočiau priešistorės ir realios situacijos tai sakyčiau, kad čia tik internautų pokštas ir juokingas sutapimas. Bet trinami komentarai ir blokavimai sako, kad galbūt ne tik šiame video yra tiesos panašumu ir išvaizda, bet svarbiausia – valdymo metodais…“ – rašė K. Mažeika.

Kęstutis Mažeina
Kęstučio Mažeikos komentaras feisbuke © Alfa.lt

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE