Ar poliniai pamatai visada yra geriausias pasirinkimas?

Pastato projektavimas ir  jo statybos visada reikalauja nemažai laiko ir ypatingo atidumo. Niekam ne paslaptis, kad pamatai yra viena svarbiausių konstrukcijos dalių, todėl jų įrengimui turi būti skiriama pakankamai dėmesio. Svarbu paminėti tai, kad pamatų tipą parenka patyrę konstruktoriai, tačiau tam tikrose situacijose leidžiama rinktis iš poros galimybių. Poliniai pamatai – tai vienas tokių pasirinkimų, kuris gali būti pritaikomas tikrai dažnose situacijose, tačiau nusprendę juos taikyti pastato konstrukcijoje pirmiausia turėtumėte atsižvelgti į specialistų rekomendacijas.

pamatai

Pradėkite nuo geologinių tyrimų

Pirmiausia svarbu išsiaiškinti, kokios yra konkrečios vietovės geologinės sąlygos. Nors neretai yra siekiama sutaupyti, ir šis žingsnis yra paprasčiausiai praleidžiamas, tačiau tai yra įvardinama kaip viena didžiausių klaidų, kurios reikėtų vengti. Įprastai geologinių tyrimų kaina siekia maždaug kelis šimtus eurų, tačiau šių tyrimų metu galima išsiaiškinti, kokių pamatų taikymas gali būti optimaliu pasirinkimu. Neatlikus geologinių tyrimų smarkiai rizikuojama pastato kokybe, taigi, būtent šis žingsnis turėtų būti planuojamų darbų pradžia.

Dažniausiai pasirenkamų pamatų tipai

Nors praktikoje gali būti taikomi įvairių tipų pamatai, tačiau tenka pastebėti, kad būtent juostiniai ir poliniai pamatai yra pasirenkami dažniausiai. Žinoma, šių tipų pamatai yra taikomi atsižvelgiant į konkrečias geologines sąlygas ir į tam tikrus veiksnius, kuriuos aptarsime žemiau:

  • Juostiniai pamatai yra vienas seniausių pamatų tipų. Įrengiant šiuos pamatus pirmiausia yra formuojamas pamato padas, ant kurio klojami betoniniai arba betono monolito blokeliai. Šalyse, kuriose žiemos yra labai žvarbios, neretai nusprendžiama įrengti apšiltinimą, kuris neleidžia įšalui patekti po pamatais. Įrengiant šio tipo pamatus yra ypatingai svarbus drenažas, nes priešingu atveju po pamatais gali kauptis vanduo. Šio tipo pamatus galima taikyti ir tada, kai gruntiniai vandenys yra aukštai;
  • Poliniai pamatai yra ypatingai vertinami dėl greito ir gana nesudėtingo įrengimo. Nors šiuos pamatus yra gana sudėtinga apšiltinti, tačiau tokia pasirinkimo galimybė turi tikrai nemažai privalumų. Vienas jų – tai galimybė įrengti pamatus net ir tada, jei gruntas nėra stabilus, o gruntiniai vandenys yra aukštai. Taip pat tenka pastebėti, kad šių pamatų kaina yra mažesnė, nes jų įrengimo metu yra naudojama mažiau medžiagų, be to, įrengimo procesas vyksta greičiau. Poliniai pamatai gali būti pritaikomi tikrai labai dažnose situacijose, tad nesvarbu, kokį projektą esate numatę, tikėtina, kad jums gali būti siūloma rinktis būtent tokią galimybę.

Į ką atsižvelgti renkantis pamatų tipą?

Nors kaina neretai yra vienas svarbiausių kriterijų, tačiau specialistai pataria tuo neapsiriboti, ir pirmiausia pasverti visus galimų pasirinkimų privalumus bei trūkumus. Kaip jau minėta anksčiau, ypatingai svarbu atkreipti dėmesį į konkrečios vietovės geologines sąlygas, o pasitarus su pamatus projektuojančiais konstruktoriais priimti sprendimą galima daug paprasčiau.

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE