Marijampolės politikai pokomentavo savivaldybei pavaldžių įstaigų vadovų pateiktas ataskaitas

Balandžio 12 dieną, nuotoliniu būdu vykusiame Marijampolės savivaldybės 9-ojo šaukimo tarybos 27-jame posėdyje, kurį vedė meras Povilas Isoda, išklausytos visų savivaldybės administracijai pavaldžių įmonių bei organizacijų vadovų veiklos ataskaitos už praėjusius – 2020 metus. Posėdis tiesiogiai buvo transliuojamas per savivaldybės paskyrą Facebook, tad gyventojai besidomintys jiems atstovaujančių politikų darbu, taip pat ir minėtų įstaigų vadovų darbu galėjo stebėti posėdžio eigą savo išmaniuosiuose įrenginiuose – telefonuose, kompiuteriuose.

Na, o mūsų skaitytojai, dėl vienų ar kitų priežasčių negalėjusieji tuo metu padaryti tai, gali peržiūrėti savivaldybės Tarybos posėdžio abiejų dalių vaizdo įrašą:

Posėdis, kaip ir reikėjo tikėtis, truko beveik visą darbo dieną, mat savo kolektyvų veiklos ataskaitas pateikė net 42 mokyklų, vaikų darželių, neformaliojo ugdymo, medicinos, kultūros, švietimo, sporto įstaigų, taip pat socialinės pagalbos centro, turizmo ir verslo informacinio centro, muziejaus, priešgaisrinės apsaugos tarnybos vadovai. Visų jų ataskaitoms tarybos nariai pritarė, nors klausimų, pateiktų direktoriams, buvo daug. Aktyviausiai šių įstaigų reikalais domėjosi tarybos nariai E. Razvickas, V. Pileckas, K. Jankauskas, J. Bieliauskas, V. Pituškienė, R. Makauskas, K. Dvylys ir kiti. Na, kaip ir ankstesnių tarybos posėdžių metu, taip ir šį kartą aktyviausias paklausėjas buvo tarybos narys T. Račius. Jis kone kiekvienam pranešėjui pateikdavo net iki kelių klausimų.

Darius Kemeraitis
Darius Kemeraitis / LDSP nuotr.

Socialdemokratų frakcijos Marijampolės savivaldybės taryboje seniūnas Darius Kemeraitis, mūsų portalui sakė, jog jo manymu įstaigų vadovai pateikė tinkamas savo veiklos ataskaitas bei išsamiai atsakė į tarybos narius dominusius klausimus. Tad visoms ataskaitoms buvo pritarta arba vienbalsiai, arba beveik vienbalsiai.

Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Jonas Bieliauskas, taip pat neturėjo rimtesnių pastabų ataskaitas pateikusiems vadovams. Paprašytas pasidalinti su mūsų skaitytojais savo įžvalgomis dėl savivaldybei pavaldžių įstaigų darbo, jis patikino, jog viską ką norėjo išsakyti išsakė tarybos posėdžio eigoje, taip pat gavo atsakymus į jį ar jo kolegas partijoje dominusius klausimus.

Jonas Bieliauskas
Jonas Bieliauskas

Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Marijampolės savivaldybės taryboje, Edmundas Razvickas, Sūduvos gidui teigė, jog jis bei jo bendražygiai ir toliau sieks, kad būtų stiprinama materialinė ugdymo bei sporto įstaigų bazė, renovuojami šios paskirties objektai, krepšinio aikštelės, vaikų darželiai, kad būtų sudaryta visiems aiški bei vieša šių objektų rekonstrukcijos ar renovacijos eilė.

Tarybos nario T. Račiaus kai kuriuos pareiškimus išsakytus posėdžio metu savivaldybės vadovams, įstaigų vadovams jis vertina nevienareikšmiai ir mano, jog jie neturėtų kelti abejonių dėl pagrįstumo. „Gal geriau būtų patarti nei „žarstyti“ galimai nepagrįstus faktus, įtarimus, o svarbiausia daryti konkrečius darbus“ – reziumavo LVŽS frakcijos seniūnas.

Kaip jau minėjau aktyviausias paklausėjas posėdžio metu buvo tarybos narys Tadas Račius. Jis „egzaminavo“ daugumą vadovų, kai kuriuos iš jų, (tai matėsi ekrane), trikdydamas ir net šokiruodamas. Vieniems, politikas turėjo priekaištų, tuo tarpu kitus net pagyrė.

T. Račius pareiškė žinąs iš savo informatorių faktą, jog vicemeras A. Visockis nepagarbiai pasisakė jo adresu socialdemokratų skyriaus konferencijos metu, pavadindamas jį „sergančiu politine dimensija“, eilinį kartą kliuvo ir merui Povilui Isodai. Šįsyk buvo keltas klausimas dėl galimų nepotizmo apraiškų Socialinės pagalbos centre, siekiant įdarbinti mero giminaičio draugę… Tačiau T. Račiaus „ataka“ nedelsiant sulaukė atkirčio tiek iš vicemero, tiek ir iš mero pusės.

Edmundas Razvickas
Edmundas Razvickas

Anot šio politiko, iš savo „šaltinių“ jis, taip pat yra gavęs informaciją apie galimai netinkamą P. Armino progimnazijos direktoriaus Raimundo Valiuko elgesį su kai kuriais pavaldiniais, netgi jų persekiojimą, kerštavimą jiems. Tad „Sūduvos gido“ paprašytas P. Armino progimnazijos direktorius Raimundas Valiukas išsakyti nuomonę dėl T.Račiaus savivaldybės Tarybos posėdžio metu pareikštų kaltinimų, neslėpė esąs šoko būsenoje dėl šmeižto ir psichologinio spaudimo. Direktorius artimiausiu metu kreipsis į teisininkus pagalbos ginant savo bei mokyklos administracijos garbę bei orumą. „Aš neleidau ir niekuomet neleisiu smurtauti prieš moksleivius, kad ir kiek daug, kai kurie asmenys, purvo piltų ant manęs“, – kalbėjo mokyklos direktorius.

Tadas Račius Darbo partijos nuotr.
Tadas Račius / Darbo partijos nuotr.

„Sūduvos gido“ pakalbintas Marijampolės savivaldybės tarybos narys Tadas Račius, paklaustas kodėl jis kiekviename tarybos posėdyje yra toks išskirtinai aktyvus, lyginant su kitais kolegomis, užduodantis begalę įvairiausių klausimų ir darantis konkrečius pareiškimus savivaldybės vadovų, kolegų politikų bei įstaigų vadovų adresu, kuriuose atsispindi įtarimai neleistinomis veikomis, ar netinkamu elgesiu, patikino: „Aš atsakingai atlieku savo, kaip žmonių išrinkto tarybos nario pareigas, o kadangi esu teisininkas, tad moku dirbti su dokumentais, juos analizuoti. Visuomet labai atsakingai ruošiuosi komitetų, taip pat tarybos posėdžiams. Jei dokumentas, o šiuo konkrečiu, atveju metų veiklos ataskaita paruošta teisingai, tuomet jokių klausimų man nekyla ir būna viskas aišku. Jei perskaitęs dokumentą pilnai suprantu įstaigos veiklą, pateiktas problemas ir jų sprendimo būdus, tuomet galiu priimti vienokį ar kitokį sprendimą balsavimo metu vertinant tos institucijos veiklos ataskaitą. O jeigu pateiktame dokumente randu spragų, nutylėjimų, arba aiškiai matyti, kad ataskaita ruošta tik dėl ataskaitos, tai tokio dalyko palaikyti aš tikrai nesiruošiu. Priminsiu, jog aš neturiu tikslo darytis sau reklamą, ar kalbu tik dėl to, kad pakalbėti, tai tikrai ne. Aš tik stengiuosi sąžiningai dirbti savo rinkėjams. Taip auklėjo mane tėvai ir tokios mano moralinės nuostatos“, – patikino politikas Tada Račius.

Baigiant mūsų pokalbį politikas dar pridūrė, cituoju: „Aš turiu labai daug informacijos ir jeigu ją paviešinčiau visą, tai tikriausiai pusė tarybos narių išeitų iš posėdžio su antrankiais, kai kurie išsiskirtų, o kita pusė išeitų į pensiją“… Perklausus T. Račiaus, ar tikrai galiu paviešinti šiuos jo žodžius, tarybos narys atsakė „taip“.

Štai tokios tokelės, gerbiamieji. Kaip sakoma – žiūrėsim ką turėsim… Beje, ar tai tik politinis žaidimas, ar kažkas rimtesnio geriausiai parodys laikas. Iki sekančių rinkimų liko ne tiek jau daug ir rinkėjai atėjusieji prie balsadėžių tikrai įvertins kiekvieno politiko, taip pat jo atstovaujamos partijos ar judėjimo darbą jiems bei valstybei bei priims sprendimą…

 

Vytautas Karsokas

Sūduvos gidas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE