Atrask savo knygą

Spalio 24 dieną Padovinio bibliotekoje įvyko apskritojo stalo diskusija „Labas, ką skaitai?“. Renginio dalyviai – vaikai. Tai dar vienas renginys vykdant Viešosios bibliotekos inicijuotą programą „Mano biblioteka“, aktyvinant bendradarbiavimą su kaimynine  Daukšių biblioteka.

„Nerasime namų, kuriuose nebūtų bent vienos knygos. Kartais pilnos lentynos gražiausių knygų dulka lentynose, nes jų vietą užima kompiuteris. Knyga tapo tokia įprasta, kad kartais nebesuvokiame jos neįkainuojamos vertės. Knygose yra viso pasaulio istorija. Viską ką žmogus sukūrė, viską užrašė į knygas, todėl mes dabar galime su visu tuo susipažinti. Apie ką pasakoja jūsų perskaitytos knygos šiandien sužinosime ir mes“, – diskusiją pradėjo Padovinio bibliotekos bibliotekininkė Lina Uldinskienė.

Diskusijos dalyviai renginiui ruošėsi iš anksto. Savo perskaitytą knygą jie pristatė pagal sudarytą planą: nurodė knygos  autorių, knygos pavadinimą, išvardino pagrindinius veikėjus ir jų charakteringus bruožus, trumpai papasakojo turinį, labiausiai įsimintiną įvykį ar nuotykį, pateikė rekomendacijas, pasiūlymus skaityti šią knygą draugams ir keliais teiginiais įrodinėjo, kad skaityti šią knygą verta.

Bibliotekininkės pastebėjo, kad skaitytojai dažniau renkasi užsienio šalių literatūrą, labiausiai jiems patinka fantastinės knygos. Todėl diskusiją apie knygas pratęsė kalbėdamos apie lietuvių autorių knygas paaugliams ir pristatydamos kai kurias iš jų. Daukšių bibliotekininkė Irma Leonavičienė pristatė Gendručio Morkūno knygą „Grįžimo istorija“. „Kas trečias vaikas mokykloje patiria patyčias“, – kalbėjo ji. Tai knyga, kurioje atskleidžiama patyčių kilmė ir priežastys, tai knyga, kuri skatina susimąstyti ir pažvelgti pirmiausia į save pačius – iš labai arti ir labai atidžiai, įvertinti, ar viską padarome, kad esantiems šalia būtų gera ir saugu“. Bibliotekininkė Lina  Uldinskienė  rekomendavo perskaityti Unės Kaunaitės knygą „Laiškai Elzei“. „Tai knyga apie jūsų bendraamžius, jų problemas – laisvę, bendrystę, pripažinimą, meilę, supratima, kurios nesvetimos ir jums“, – pristatydama knygą kalbėjo bibliotekininkė.

Vaikai dalyvavo kryžiažodžio sprendimo konkurse bei spalvino mandalą.

Bibliotekoje vyksta knygų paroda „Man patiko, perskaityk ir tu“.

Lina Uldinskienė

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.