Atvelykis Paežerių dvare kvietė džiaugtis

Balandžio 8 d., pirmąjį sekmadienį po Šv. Velykų, Paežerių dvaro sodyboje buvo surengta Atvelykio šventė. Ši šventė dažnai dar kitaip vadinama Vaikų Velykėlėmis. Kadangi Atvelykis – tai vaikų šventė, visas dėmesys tądien buvo skiriamas mažiausiems.

Gausiai susirinkę tėvai su savo atžalomis visą vasariškai saulėtą popietę galėjo džiaugtis įvairiomis pramogomis. O veikti čia išties buvo ką. Be tradicinių margučių ridenimo ir kiaušinių marginimo veiklų, vieni galėjo čia piešti, kiti – su dvaro kiškučiais gaminti zuikio ausytes. Šventėje laukė žvakių liejimo ir virvelių rišimo klėtelė. Buvo galima išbandyti šaudymą iš lankų, pajodinėti poniais, pasivažinėti dvaro taksi ar smagiai pasisupti sūpuoklėse, kad visus metus būtume sveiki ir laimingi.

Buvo ir tokių, kurie pirmą kartą pamatė ar rankose laikė gyvą triušį. Drąsiausius vaikučius renginio vedėja kvietė ant scenos sudalyvauti konkurse ir laimėti Velykės dovanėles, o pralaimėjusių nebuvo!

Muziejus šventės dalyvius viliojo pasigrožėti, specialiai šiai progai padengtu, senovės lietuvių Šv. Velykų pusryčių stalu ir įspūdingų, žėrinčių margučių paroda. Dvaro ledainėje vyko šachmatų turnyras „Paežerių dvaro taurei“ laimėti.

Susirinkusiuosius į šią smagią šventę sveikino Vilkaviškio rajono Suvalkijos-Sūduvos kultūros centro – muziejaus direktorė Jurgita Morozaitė ir Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė.

Šventės dalyviai buvo vaišinami sriuba, pavasarinių žolelių arbata, pyragais. Gerą nuotaiką skleidė Rementiškių dvaro kapela (vad. R. Jakevičienė) ir Virbalio kultūros centro kapela „Pliumpa“ (vad. A.Juškevičius). Šokių pasirodymais šventę praskaidrino Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro liaudiškų šokių studijos „Vyželė“ mažieji šokėjėliai (vad. S. Jankienė).

Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūduvos) kultūros

centro-muziejaus Kultūros renginių organizatorė

Indrė Virbickienė

Nuotr. K. Inkratos

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas