Automobilio durelių užsitrenkimo prevencija – kokiais principais būtina vadovautis?

Dažnas vairuotojas patvirtins – nemaloniausios situacijos kelyje nutinka netikėtai. Nors dauguma vairuojančių natūraliai kaip didžiausias baimes įvardija avarijas, vertėtų apmąstyti ir tai, kaip išvengti smulkesnių, bet erzinančių nutikimų. Ką gi daryti, kad nereikėtų susidurti su užsitrenkusiomis durelėmis ir kaip elgtis tokioje situacijoje?

Pravartu investuoti į atsarginį raktą

Jei turite savo automobilio atsarginį raktą, galite lengviau atsikvėpti. Tiems vairuotojams, kurie pirko savo transporto priemonę iš antrų rankų, dažnai taip nepasiseka. Nors atrodo, kad įmanoma išgyventi su viena kopija, atsarga gėdos tikrai nedaro. Tuo atveju, jei pametame savo vienintelį raktą, patekti į automobilį be specialisto pagalbos bene neįmanoma. Taip pat užsitrenkimo galimybė sparčiai auga – net naujų modelių automobiliai gali pavesti. Atsidūrus tokioje situacijoje, kai užsitrenkia durelės, galėsite atsipalaiduoti – juk žinote, kad kopija saugiai laukia namuose, o atsirakinti automobilį tikrai pavyks patiems. Jokiu būdu atsarginio vieneto nelaikykite automobilyje, nes tai sukurs tik dar daugiau bėdų, nei jų sprendimo būdų.

Niekada raktelio nepalikite automobilyje

Iš esmės automobilyje negalima laikyti nei atsarginio, nei pagrindinio raktelio. Vairuotojai patenka net į tokias kuriozines situacijas, kai atsirakinę bagažines sekundei viduje palieka raktelį, o kitą momentą automobilis jau užsitrenkęs. Išsiugdžius šį įprotį tikrai ilgai gyvensite be rūpesčių – tik atvykę į kelionės tikslą, kartu su savimi turėkite raktelį. Nesvarbu, ar šį įsimesite į kišenę, ar laikysite rankoje, net ir nepatogiais atvejais tai reikėtų laikyti prioritetu. Netgi prieš uždarydami bet kurias transporto priemonės dureles pasitikrinkite – tai gana lengvas žingsnis tiems, kurių rakteliai veikia optimaliai ir mechanizmas staigiai reaguoja į paspaudimą. Neretai raktelis patampa žaislu kitiems keliaujantiems – gyvūnams ar mažamečiams vaikams, todėl pasirūpinkite, kad šie nepasiektų raktelio.

Kaip elgtis užsitrenkus durelėms?

Pirmas žingsnis, kuriuo būtina vadovautis – nepanikuoti. Jei pavyks išlaikyti blaivų protą, sprendimą pavyks rasti daug greičiau. Neturėdami atsarginio rakto, dauguma vairuotojų ieško savadarbių būdų, kaip patekti į automobilį. Ieškodami triukų internete, tiks sugaišite daug brangaus laiko. Be to, dauguma tokių patarimų gali pakenkti automobilio būklei, ypač, kai instrukcijos nėra aiškios, o ir vairuotojas skuba, yra pasimetęs. Geriau tiesiai kreiptis į specialistus – “Spynumeistras” dirba visą parą, tad klaipėdiečiams pagalba suteikiama greitai ir efektyviai. Profesionalai su daugiamete patirtimi ne tik išgelbės bet ir suteiks vertingų patarimų, kaip reikėtų elgtis tokiose situacijose. Apsidžiaugus, kai patenkama į automobilį, vertėtų išmokti savo pamoką – automobilį vertėtų apžiūrėti mechanikams, kurie nustatytų problemą, o tikimybė vėl užsitrenkti ženkliai sumažėtų.

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE