„BalsoDumplės.LT“ atlikėjai pristatys lietuvių kompozitorių kūrybą

Paežerių dvare vykstantis jaunųjų atlikėjų festivalis „Karvelėli mėlynasai“ liepos 23 dieną kviečia į neįprastai skambantį projektą „BalsoDumplės.LT“, kuriame skambės akordeonų trio ir baritonas. Puikiai visiems pažįstamas instrumentas – akordeonas daugeliui siejasi su lengvąja, pramogine ar net tautiškumo dvelksmą skleidžiančia muzika. Šiam instrumentui vis dar sunku nugalėti susiformavusius stereotipus ir išsikovoti tvirtas pozicijas akademinės muzikos pasaulyje. Lygiai taip, išgirdus žmogaus balso ir akordeonų trio anonsą, mintys ima suktis apie prancūzišką „chanson“ ar argentinietišką tango.

Keturi nuolatos kažko naujo ir ne visada įprasto ieškantys muzikantai: Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas Giedrius Prunskus ir akordeonininkų trio INDEED tiki, kad šis instrumentas vertas platesnio požiūrio, o jo pritaikymo galimybės neturi ribų. Ar gali akordeono tembrai ir dumplių verčiamo cirkuliuoti oro išgaunamas garsas pakeisti fortepijono sąskambių gausą bei tirštą garsinę faktūrą? Ar akordeonas ir balsas gali skambėti akademiškai ir tuo pačiu – naujai? Tuo galėsite įsitikinti apsilankę koncerte „BalsoDumplės.LT“, kuriame skambės išskirtinai Lietuvos kompozitorių kūryba, daugeliu atvejų originaliose redakcijose skirta balsui ir fortepijonui. Kodėl lietuviška muzika? Todėl, teigia abu atlikėjai, kad ji puiki, skambi, įdomi ir… pernelyg retai atliekama. Kita vertus – kas gi turėtų populiarinti mūsų šalies kompozitorių kūrybą, jeigu ne Lietuvos atlikėjai…

Apie atlikėjus. Trio INDEED

Indeed
Indeed

Profesionalūs atlikėjai, nuolat ieškantys naujų idėjų, išieškotų sąskambių ir unikalių sprendimų – taip apibūdinamas akordeonistų trio Indeed. 2016 metais įkurtame ansamblyje dabar groja akordeonininkai Laimonas Salijus, Sandra Veverskytė ir Karolis Lukoševičius. Ansamblio nariai – VDU Muzikos akademijos ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventai, įvairių tarptautinių konkursų prizininkai ir nugalėtojai, kuriuose dalyvavo kaip solistai ir kaip ansamblių nariai. Ansamblio narys Laimonas Salijus 2015 m. Pasaulio akordeonistų čempionate pelnė antrojo akordeonininko pasaulyje titulą.

Trio Indeed daugiausiai sutinkami Lietuvos festivalių programose, tačiau atlikėjai vis daugiau tampa pastebimi ir užsienio scenose. Surengti rečitaliai Latvijoje, Estijoje, Gruzijoje ir Vokietijoje. Ansamblio repertuaras neapsiriboja vien klasikiniais opusais – pripažintos klasikos programas papildo populiariąja, tango muzika.

Giedrius Prunskus

Giedrius Prunskus
Giedrius Prunskus

Baritonas, menų licenciatas, Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas, Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos mokytojas ekspertas, Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos Dainavimo katedros docentas, Kauno valstybinės filharmonijos vadovo pavaduotojas meno reikalams, vokalinio ansamblio „Acusto“ dainininkas. Kauno J.Gruodžio konservatorijos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventas, stažavosi Vokietijoje, Leipcigo Felix Mendelssohn-Bartholdy vardo aukštojoje muzikos mokykloje bei Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro operos studijoje.

Sukūrė vaidmenų Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje. Kauno valstybiniame muzikiniame teatre kuria įvairiaplanius vaidmenis operose, miuzikluose bei operetėse. Bendradarbiauja su Lietuvos ir užsienio koncertinėmis organizacijomis, Kauno valstybiniu choru, Kauno styginių kvartetu, Kauno fortepijoniniu trio, įvairiais Lietuvos chorais bei orkestrais, LMTA koncertmeisterio bei operos studijos katedromis, dalyvauja šiuolaikinių menų projektuose, veda koncertus, rašo spaudoje ir interneto portaluose skelbiamus straipsnius muzikos tematika.

Koncertavo Italijoje, Čekijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Šveicarijoje, Estijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Rusijoje, Danijoje ir kt. Yra atlikęs daug solinių koncertų bei autorinių programų įvairiose Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, kitų Lietuvos miestų salėse. Koncertuose dažnai atlieka dainos (Lied, romanso ir kt.) žanro kūrinius, oratorinę bei religinę muziką, rengia teminius solo koncertus. Daug dėmesio skiria kamerinės – vokalinės muzikos žanrams, o ypač – lietuvių kompozitorių vokalinei muzikai. Išleido kompaktinę plokštelę „(Ne)vaikiškos istorijos“.

Festivalio rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba ir Vilkaviškio rajono savivaldybė. Informaciniai rėmėjai: „Santaka“, „Suvalkietis“, Marijampolės televizija, „Sūduvos gidas“ ir Mūsų savaitė.

Koncerto pradžia 18 val.

Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centras-muziejus

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE