„Bioptron“ šviesos terapija: kuo tai naudinga sveikatai?

Vytautas Mineral SPA

1903 metais danų fizikas Nielsas Rybergas Finsenas buvo apdovanotas Nobelio premija medicinos srityje už įrodymus apie gydomąjį šviesos terapijos poveikį. Pagal N.F.Finseno technologiją sukurta „Bioptron“ šviesos terapijos sistema – plačiai naudojama ir pripažinta medicinoje kaip patogus, efektyvus ir nemedikamentinis gydymo bei terapinis būdas. Vytautas Mineral SPA yra viena iš sveikatingumo įstaigų Lietuvoje, kur galite išbandyti „Bioptron“ šviesos terapiją.

Kaip veikia „Bioptron“ šviesos terapija?

„Bioptron“ šviesos terapijos metu naudojamas specialus prietaisas, turintis specifinį optinį įrenginį, skleidžiantį šviesą, panašią į elektromagnetinio spektro dalį, kurią natūraliai gamina saulė, tačiau be UV spindulių. Prietaiso skleidžiama šviesos energija, patenkanti į giliuosius audinius, skatina biostimuliacijos procesą, kuris teigiamai veikia įvairius organizmo biologinius procesus ir pagerina organizmo funkcionavimą.

Aptarkime plačiau, kokiais atvejais verta išbandyti šviesos terapiją.

Skausmo malšinimui

Jei jaučiate raumenų, kaulų ar sąnarių skausmus įvairiose kūno vietose, šviesos terapija gali padėti juos numalšinti. Kliniškai įrodyta, kad „Bioptron“ skleidžiama šviesa prasiskverbia giliai į audinius, pagreitindama gijimą, mažindama uždegimą ir gerindama kraujotakos procesus.

Šviesos terapija dažnai naudojama kaip papildoma skausmų gydymo priemonė sergant osteoartritu, reumatoidiniu artritu, artroze, susiduriant su nugaros, pečių ir kaklo skausmais, skeleto ir raumenų susilpnėjimu ar pažeidimais.

Žaizdų ir randų gydymui

„Bioptron“ šviesos terapijos poveikis žaizdų ir randų gydymui susijęs su kraujo mikrocirkuliacijos stimuliavimu, kraujo funkcijos stiprinimu, augimo faktorių ir kai kurių

citokinų koncentracijos padidėjimu kraujo serume.

Šviesos terapija gali būti naudojama kaip papildoma gydymo priemonė žaizdų gijimo po traumų ar operacijų, nudegimų, odos transplantanto gijimo, randų po odos ligų (pavyzdžiui, aknės) atsiradimo, kojų venų opų atvejais.

Odos problemų įveikai

Kliniškai įrodyta, jog „Bioptron“ terapija efektyvi įvairių odos problemų gydymo atvejais – tiek vaikams, tiek suaugusiems. Šviesos terapijos metu skleidžiami spinduliai prasiskverbia giliai į odą ir audinius, naikindami bakterijas ir kitus patogenus. Šviesos spinduliai, veikdami odą ir audinius, sukelia biologinį atsaką, vadinamą foto-biostimuliacija, kuri pagreitina gijimo procesus ir sumažina nemalonius simptomus bei diskomfortą, pasireiškiantį dėl odos ligų.

Foto-biostimuliacijos sukeliamas poveikis efektyvus gydant spuogus, aknę, egzemą, psoriazę, atopinį dermatitą, herpes infekcijas. Taip pat šviesos terapija efektyvi infekcijų, kurias sukelia bakterijos ar virusai, gydymui. Pavyzdžiui, dantenų ligoms, burnos gleivinės uždegimams, pūslelinei.

Sezoninio afektinio sutrikimo gydymui

Rudenį ir žiemą, kada dienos trumpesnės ir tamsesnės, daug žmonių patiria nuovargį, silpnumą, energijos trūkumą, suprastėjusią, padidėjusį apetitą ir miego poreikį. Šiuos simptomus sukelia šviesos trūkumas.

„Bioptron“ šviesos terapija leidžia saugiai gauti reikalingą šviesos kiekį ir padidinti organizme esantį vitamino D lygį. Dėl šios priežasties terapija yra puikus būdas, siekiant išvengti sezoninio afektinio sutrikimo ar sumažinti su sutrikimu susijusius simptomus.

Atjaunėjimui

Didelė dalis žmonių naudojasi šviesos terapija kaip neinvazine kosmetine procedūra, sulėtinančia senėjimo procesus ir leidžiančia džiaugtis jaunatviškesne išvaizda. Būtent „Bioptron“ Europos estetinės ir senėjimo medicinos kongrese Paryžiuje buvo išrinktas pirmuoju prietaisu, efektyviai veikiančiu prieš senėjimo procesus.

Įrodyta, jog „Bioptron“ skleidžiama poliarizuota šviesa mažina smulkias raukšleles, didina odos stangrumą, elastingumą, sulygina odos atspalvį.

Be to, „Bioptron“ stimuliuoja specifines odos ląsteles, vadinamas fibroblastais, kurios skatina kolageno ir elastino gamybą. Vos 10 minučių šviesos terapijos procedūros per dieną odai suteikia daug jaunatviškesnę išvaizdą.

Print Friendly, PDF & Email
Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE