Buvęs kandidatas į merus svarsto galimybę kurti visuomeninį judėjimą

Marijampolės savivaldybės mero rinkimuose dėl galimybės vadovauti Sūduvos sostinei toliau varžosi socialdemokratė Irena Lunskienė ir konservatorius Kęstutis Traškevičius. Iš kovos pasitraukę buvę kandidatai per daug nesielvartauja ir su „Sūduvos gido“ skaitytojais dalinasi įspūdžiais po rinkimų pirmojo turo. 

Politikos senbuvis, socialinių mokslų daktaras Algis Žvaliauskas teigia savo pasirodymą rinkimuose vertinantis teigiamai. Pasak politiko, faktas, kad už jį balsavo daugiau rinkėjų nei už daugelio Seime esančių partijų atstovus, verčia pagalvoti apie naujos jėgos, kuri gintų žmonių, o ne partinius interesus, kūrimą.

„Noriu pasveikinti Ireną Lunskienę ir Kęstutį Traškevičių patekus į 2 -ajį rinkimų turą. Taip pat noriu nuoširdžiai padėkoti mane palaikiusiems rinkėjams. Esant mažam rinkėjų aktyvumui rinkimų rezultatus lemia partinis elektoratas. Taip atsitiko ir šį kartą. Džiaugiuosi, kad dalyvaudamas rinkimuose be jokios partijos paramos, pritraukiau gana gausų būrį rinkėjų. Manau, kad žmonėms reikia trečios jėgos, kuri atstovautų  jų, o ne partinius interesus. Jei ir toliau jausiu tvirtą savo rinkėjų palaikymą, iki sekančių eilinių savivaldos rinkimų esu pasiryžęs tokią jėgą Marijampolėje įkurti. Manau, kad  „Ateities Marijampolės“ idėja paskatintų marijampoliečius aktyviau dalyvauti išrenkant vietinę valdžią“, – „Sūduvos gidui“ sakė A. Žvaliauskas.

Buvęs kandidatas į Marijampolės savivaldybės merus įsitikinęs, kad už jį savo balsą atidavę rinkėjai parėmė A. Žvaliausko pasiūlytas idėjas: „Šį palaikymą labai branginu ir vertinu. Darysiu viską, kad mane palaikančių gretos vis didėtų“.

Paklaustas dėl to, kuriam iš į antrąjį rinkimų turą patekusiam kandidatui reikštų palaikymą, politikas pajuokavo: „Vertinant 1-o turo rinkimų rezultatus, galima teigti, kad dalis dalyvavusių rinkimuose mano, jog esu pusantro karto kvailesnis už K. Traškevičių ir mažiausiai keturis su puse karto už I.Lunskienę. Todėl, nenorėdamas padaryti jiems meškos paslaugos, palaikysiu juos tiek, kiek šių kandidatų programinės nuostatos atitiks manąsias“.

„Tuo pačiu būsiu nekuklus ir tiems, kas nežino, priminsiu, kad per savo ilgą politinę karjerą esu dirbęs ne tik mero, ministro bei kitose atsakingose pareigose. Taip pat esu socialinių mokslų daktaras, todėl viliuosi, kad rinkimų kampanijos metu mano išsakytos mintys dėl Marijampolės ateities būsimam merui tikrai pravers“, – sakė politikas.

Vertindamas dėl mero pareigų rinkimuose toliau dalyvaujančių politikų stiprybes, A. Žvaliauskas svarstė, kad šiuo metu su Vyriausybės ir Seimo valdžia, padedamas įtakingų konservatorių, geriau susikalbėtų K.Traškevičius, tačiau socialdemokratės I. Lunskienės stiprybė tame, kad ji turi tvirtą daugumą taryboje.

„Todėl, nenorėdamas niekam piršti savo nuomonės, rinkėjams linkiu kuo geriausio pasirinkimo“, – „Sūduvos gido“ skaitytojams palinkėjo A. Žvaliauskas.

 

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.