Chaosas centrinėje miesto sankryžoje

Marijampolėje, vienoje iš didžiausių ir judriausių miesto sankryžų, dvi paras ( kovo 14-15 d.d.) neveikė šviesoforai ir ši situacija ypač piko valandomis kėlė didžiulę sumaištį.

V. Kudirkos – S. Dariaus ir S. Girėno gatvių sankryža tapo vairuotojų meistriškumo, kultūros ir kantrybės išbandymu. Deja, ne kiekvienas šį egzaminą išlaiko, tad pasitaikė daug pavojingų ir konfliktinių situacijų. O kur dar pėstieji – neapdairūs moksleiviai, skubantys suaugusieji, lėtų apsisukimų senoliai – jie visi taip pat eismo dalyviai, kurie tikisi kažkaip patekti į kitą gatvės pusę…

UAB „Kelranga“  apšvietimo meistrams dvi paras niekaip nepavyko įveikti gedimo, atsiradusio šviesoforo valdymo sistemoje. Prognozuota, kad šioje sankryžoje situacija panaši gali išlikti ne tik savaitgalį, bet ir kitą savaitę, tad Kelių policijos pareigūnai vairuotojams patarė laikytis eismo taisyklių, būti tolerantiškais vieni kitiems, atidžiau stebėti kelią ir matyti ne tik automobilius, bet ir pėsčiuosius, kurie taip pat stengiasi įveikti šią sankryžą.

Ne vieną stebino, kodėl kelių policijos pareigūnai čia nesiima reguliuoti eismo. Pasak Marijampolės a. VPK Kelių policijos sk. viršininko Rolando Gylio, per šias dienas sulaukta ne vieno priekaišto dėl nereguliuojamos sankryžos, tačiau vos tik pareigūnas ima reguliuoti eismą, kyla irgi ne mažesnė sumaištis, nes vairuotojai, vos išvydę sankryžos viduryje policininką, puola į paniką, kaip mat pamiršta, ką reiškia vienokia ar kitokia jo rankų pozicija ir nebežino, kaip turi elgtis, kur link važiuoti, kuria kryptimi sukti. Todėl eismą reguliuoti pareigūnai pažadėjo tik tam tikru metu – kai automobilių ir pėsčiųjų srautas didžiausias ir kyla daugiausia nesusipratimų.

Aišku viena, kol šviesoforų meistrams nepavyks pataisyti gedimo, eismo dalyviams dar teks kurį laiką pakentėti, prisiminti  ne tik eismo, bet ir gero elgesio taisykles, apsišarvuoti kantrybe arba… rinktis kitas Marijampolės gatves.

Milda Kudirkaitė

P. s. Šeštadienį, kovo 16 d., šviesoforai sankryžoje pradėjo veikti, gedimas likviduotas.

Nuotraukose:

Dėl neveikiančių šviesoforų sutriko eismas vienoje iš didžiausių Marijampolės sankryžų.

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas