Dantų protezavimas: kada ir kodėl?

Iki šiol nemaža dalis žmonių protezavimą supranta kaip gan senamadišką ir daug nepatogumų sukeliančią procedūrą su išimamais protezais. Tačiau dantis protezuoti tenka ne tik senyvo amžiaus žmonėms kai šie netenka savo natūralių dantų. Dėl šiuolaikinės odontologijos pasiekimų protezavimas atliekamas ir taisant dantis jauname amžiuje, o jo metu dantys idealiai atkuriami nuo išvaizdos iki jų atliekamos funkcijos.

Kada atliekamas protezavimas?

  • Kartais dantys būna tokie pažeisti, kad plombavimo tiesiog neužtenka. Tokiais atvejais odontologai siūlo protezavimą.
  • Ši procedūra yra tikras išsigelbėjimas patyrusiems įvairias traumas, pvz. nuskilus dančiui. Po protezavimo net nepastebėsite traumos požymių!
  • Protezavimo prireikia ir taisant sąkandžio bei dantų padėties problemas.

Kodėl verta protezuoti dantis?

Dantų protezavimas atliekamas ne vien tik estetikos tikslais. Netekus vieno ar kelių dantų susilpnėja kramtymo procesas, tenka keisti mitybos įpročius, o ilgainiui išsivysto žandikaulio problemos, jis gali deformuotis dėl to, kad pernelyg apkraunami likę dantys ir jie greičiau dėvisi.

Šiais laikais dantų protezų tipų yra daug, tačiau dažniausiai jie skirstomi į du: fiksuotus ir išimamus protezus. Pacientai pagal finansines galimybes ir situaciją gali rinktis metalo, cirkonio, bemetalės keramikos vainikėlius, porceliano laminates-venyrus, tiltines konstrukcijas, protezavimą ant implantų, lanko atraminius protezus arba pilnas bei dalines plokštele

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas