Daugumos vaikų kurpinės atitinka reikalavimus

Marijampolės visuomenės sveikatos biuras visose savivaldybės ugdymo įstaigose jau devinti metai iš eilės sveria mokinių kuprines. Šios akcijos tikslas – atkreipti mokinių ir jų tėvelių dėmesį į mokyklinės kuprinės svorį ir turinį bei neigiamą sunkios kuprinės poveikį vaiko sveikatai. Visuomenės sveikatos specialistės, dirbančios mokyklose, vertino, kokią kūno masės dalį sudaro mokinio kuprinė.

Nešiojant sunkesnę kaip 15 proc. kūno masės kuprinę, gali pradėti skaudėti nugarą, atsirasti stuburo pakitimų, formuotis stuburo iškrypimas į šoną – skoliozė. Pagal higienos normos reikalavimus (HN 41:2016 „Mokyklinė kuprinė. Bendrieji ir specialieji sveikatos saugos reikalavimai”) kuprinių svoris, išskyrus kuprines su ratukais, pradinių klasių mokiniams turi būti ne daugiau kaip 700 gramų, vyresniųjų klasių mokiniams – ne daugiau kaip 1000 gramų.

Šiemet akcija buvo skirta 2, 5 klasių mokiniams. Akcijos metu pasvertos 167 mokinių kuprinės (iš kurių 80 antrų klasių ir 87 penktų klasių mokinių kuprinės), kur nustatyta, jog net 64,7 proc. mokinių kuprinės svoris neviršija rekomendacijų, t. y. nešiojamos kuprinės svoris neviršija 10 proc. vaiko kūno svorio. Džiugu, kad net 92,8 proc. mokinių svertų kuprinių neviršijo maksimalaus leidžiamo mokinio kūno svorio ir kuprinės santykio, kuris turėtų būti ne daugiau 15 proc. kūno svorio. Vis dėlto 7,2 proc. mokinių kuprinių svoris viršijo leidžiamą ribą ir buvo per sunkios mokiniams.

Visuomenės sveikatos specialistai, sverdami kuprines, atkreipė dėmesį ne tik į mokinio kuprinės svorį, bet ir į kuprinės tipą, nešiojimo būdą. Džiugu paminėti, kad visų mokinių kuprinės buvo su dviem rankenomis ir dauguma (80,2 proc.) mokinių turi atšvaitą, pritvirtintą prie kuprinės.

Svėrimo metu mokiniams padalytos skrajutės su patarimais, kokia turi būti mokyklinė kuprinė, kad ji nežalotų vaikų, būtų praktiška, patogi bei saugi.

Specialistai kiekvienais metais organizuoja panašias nespecifines prevencines priemones ugdymo įstaigose, kurių metu ne tik apeliuoja į vaikų elgseną ir sąmoningumą, bet ir stengiasi paliesti ir tėvelius, kad šie skirtų kuo daugiau laiko savo atžalų kuprinės turinio kontrolei.

Kalvarijos savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE