Dėl aplinkos ministro K. Mažeikos bandymo įsiteikti rinkėjams medžiotojams – klausimai etikos sargams

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos ir Aplinkos apsaugos komiteto narė Aistė Gedvilienė kreipėsi į Seimo etikos ir procedūrų komisiją dėl aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos galimo viešųjų ir privačių interesų pažeidimo.

A. Gedvilienė prašo Komisijos išaiškinti, ar Kęstutis Mažeika 2020 m. rugsėjo 22 d. Seimo posėdyje teikdamas Saugomų teritorijų įstatymo 7 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo, nes teikto projekto nuostatos reglamentuoja išlygas dėl ūkinės veiklos rezervatuose, tame tarpe ir Žuvinto biosferos rezervate.

Anot parlamentarės, ministro K. Mažeikos projektu sudaroma galimybė ten gyvenantiems žmonėms ne tik uogauti ar grybauti, bet ir žvejoti, o interesų konfliktas atsiranda, nes Žuvinto ežeras yra Sūduvos pietinėje rinkimų apygardoje Nr. 63, kurioje K. Mažeika kartu su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) kandidatuoja į Seimą spalio 11 d. vyksiančiuose rinkimuose.

„Šiuo projektu K. Mažeika siūlo įteisinti pakeitimus, kurie tiesiogiai liečia jo rinkimų apygardos gyventojus. Ir klausimas didžiausias ne vien dėl galimo siekio pigiai įtikti rinkėjams, bet dėl didelės žalos gamtai, saugomai teritorijai, kuri būtų padaryta priėmus šį pakeitimą. Žuvinto ežeras yra unikali Lietuvos vieta, kurią privalome saugoti ir neieškoti galimybių bei landų kaip ten pažvejoti“, – komentavo A. Gedvilienė.

Seimo narė taip pat prašo Seimo etikos sargų išaiškinti, ar nebuvo pažeistas teisėkūros procesas, kai pirmiau buvo priimtas Vyriausybės nutarimas dėl Žuvinto biosferos rezervato nuostatų patvirtinimo (2020 m. liepos 1 d.), o tik vėliau atsirado Saugomų teritorijų įstatymo pakeitimai, kurie leidžia įgyvendinti minėtu nutarimu priimtus nuostatus.

 

LR Seimo TS-LKD frakcijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE