Dėl galimai slepiamos tikrosios padėties Alytuje – šaukiamas neeilinis Sveikatos reikalų komiteto posėdis

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Antanas Matulas, Irena Degutienė, Raimundas Martinėlis kreipėsi į Sveikatos reikalų komitetą prašydami sušaukti neeilinį posėdį dėl situacijos Alytuje ir jo apylinkėse.

„Žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad galimai aplinkos apsaugos agentūros duomenys apie užterštumą pateikiami apibendrinti ir tikroji padėtis nuo gyventojų yra slepiama. Todėl kartu su kolegomis prašome nedelsiant išsiaiškinti, ar kyla pavojus Alytaus ir aplinkinių rajonų gyventojų sveikatai ir gyvybei, ir kokių priemonių ėmėsi atsakingos tarnybos jų apsaugai”, – teigė A. Matulas.

Kreipimesi Seimo nariai prašo posėdį organizuoti artimiausiu metu – spalio 23 d., 24 d. ar 29 d. ir į jį  pakviesti aplinkos ministerijos, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Alytaus filialo, Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuro, Alytaus poliklinikos ir ligoninės vadovus ir kitus atsakingus asmenis, jei tai nesutrukdys eiti tiesioginių pareigų likviduojant krizę.

Parlamentarai kreipimesi pažymi, jog viešojoje erdvėje pasirodė neraminanti informacija dėl galimai slepiamų tikrųjų užterštumo kiekių ir padėties rimtumo.

Primename, jog spalio 16 d., Alytaus miesto padangų perdirbimo įmonės UAB „Ekologistika“, 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto naudotų padangų sandėliuose kilo didelis gaisras. Gaisras buvo gesinamas kelias dienas, o Alytuje ir Alytaus rajone ženkliai padidėjo oro užterštumas pavojingomis medžiagomis, kurios gali sukelti sveikatai ar gyvybei pavojų. Kai kuriose vietovėse, anot informacijos viešojoje erdvėje,  kietųjų dalelių koncentracija trigubai viršija leistiną normą.

Seimo narių A. Matulo, I. Degutienės ir R. Martinėlio iniciatyvą palaikė ir kitoms Seimo frakcijoms atstovaujantys komiteto nariai.

 

 

Sponsored Video

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE