Dėl Žemės ūkio ministerijos kanclerės paskyrimo į ministerijai pavaldžios įstaigos vadovus – klausimai VTEK

Į 2020-2024 m. Seimą išrinktas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narys Andrius Vyšniauskas kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) dėl galimai neteisėtos buvusios Žemės ūkio ministerijos kanclerės Linos Zinkevičienės skyrimo ministerijai pavaldžios įstaigos vadove.

2020 m. spalio 1 d. buvusi Žemės ūkio ministerijos kanclerė Lina Zinkevičienė pradėjo eiti Žemės ūkio ministerijai pavaldžios valstybės įmonės „Valstybės žemės fondas“ direktorės pareigas. Viešųjų̨ ir privačių̨ interesų derinimo įstatymo 2 straipsnio 5 dalis valstybės politikus priskiria prie tų asmenų, kuriems yra taikoma vienerių metų „atšalimo laikotarpio“ nuostata.

„Po kreipimosi į VTEK dėl Evaldo Gusto paskyrimo ministerijai pavaldžios įstaigos vadovu, sulaukiau daug informacijos iš ministerijose ir pavaldžiose įstaigose dirbančių specialistų apie tai, kas vyksta. Šios žinios tikrai neramina, nes bandoma visas svarbiausias Žemės ūkio ministerijos srities institucijas prigrūsti savų partinių kadrų. Štai šis buvusios ministerijos kanclerės, įtakingo Lietuvos socialdemokratų darbo partijos vieno lyderių Rito Vaigino dukros L. Zinkevičienės paskyrimas VĮ Valstybinio žemės fondo direktore kelia daug abejonių. Mano nuomone jai turėtų būti taikomas vienerių metų atšalimo laikotarpis“, – pažymėjo A. Vyšniauskas.

Politikas prašo VTEK ištirti ir nustatyti, ar L. Zinkevičienė, pastaruosius kelerius metus ėjusi Žemės ūkio ministerijos kanclerės pareigas, galėjo būti skiriama į VĮ „Valstybės žemės fondas“ direktorės pareigas ir ar jai neturi būti taikomas vienerių metų „atšalimo laikotarpis”.

Primename, jog Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo 15 straipsnis numato, kad: „Asmuo, kuris eidamas šio įstatymo 2 straipsnio 5 dalyje nurodytas pareigas per paskutinius vienus darbo einant šias pareigas metus tiesiogiai rengė, svarstė ar priėmė sprendimus, susijusius su juridinio asmens (nepaisant jo teisinės formos ir nuosavybės) veiklos priežiūra ar kontrole, arba sprendimus, kuriais šiam juridiniam asmeniui buvo skirta lėšų iš Lietuvos Respublikos valstybės ar savivaldybių biudžetų ir pinigų fondų, ar kitus su turtu susijusius sprendimus, baigęs eiti šio įstatymo 2 straipsnio 5 dalyje nurodytas pareigas vienus metus negali eiti pareigų šiame straipsnyje nurodytame juridiniame asmenyje, jeigu kituose įstatymuose nenustatyta kitaip.“

 

TS-LKD informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE