Dėmesys moksleiviams su judėjimo negalia

Rūpinimasis silpnesniais yra vienas iš Marijampolės savivaldybės tikslų. Pasak Marijampolės savivaldybės mero Povilo Isodos, į ugdymo įstaigų pritaikymą judėjimo negalią turintiesiems reikia žvelgti plačiau. „Nereikia galvoti, kad ugdymo įstaiga turi būti pritaikyta tik moksleiviams, turintiems judėjimo negalią. Galvojame apie tai, kaip į darbą galėtų atvykti judėjimo negalią turinti mokytoja, kaip į tėvų susirinkimą ar vaiko šventę atvyks judėjimo negalią turinti mama ar tėtis. Be to, nei vienas iš mūsų negali būti tikras, kad negalia nepasibels į mūsų gyvenimus“, – kalba meras.

Šiuo metu J. Totoraičio progimnazijoje mokosi trys judėjimo negalią turintys mokiniai. Visai netrukus jie baigs šią ugdymo įstaigą ir tęs mokslus gimnazijoje. Labai svarbu, kad tęsdami mokslus kitoje mokykloje, mokiniai jaustųsi patogiai, jaukiai ir turėtų galimybę nevaržomai judėti.

Surasti tinkamus sprendimus, kaip Sūduvos gimnaziją pritaikyti būsimiems moksleiviams su judėjimo negalia, pamatyti, kaip panašios priemonės veikia J. Totoraičio progimnazijoje,  vyko Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda, mero pavaduotojas Artūras Visockis, Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkas Alvydas Zdanys, primininko pavaduotojas Darius Kemeraitis, Socialinės ir sveikatos apsaugos komiteto pirmininkas Alvydas Kirkliauskas ir Administracijos socialinių paslaugų skyriaus vedėja Svajonė Rainienė.

J. Totoraičio progimnazijoje judėjimo negalią turintiems moksleiviams įrengtas lauko liftas bei keltuvas laiptinėje. Tačiau pastebima, kad lauke esantis liftas dėl oro sąlygų kelia eksploatacinių rūpesčių bei dažnai genda, todėl bus būtina ieškoti ilgalaikio sprendimo, kaip pašalinti šiuos nepatogumus ir užtikrinti sklandų lifto darbą. Laiptinėje esantis keltuvas yra patogus ir saugus, tačiau taip pat neišvengiama gan dažnų gedimų.

„Pritaikant gimnaziją mokiniams su judėjimo negalia norisi pasirinkti geriausius variantus, įsigilinti, kokie sprendimai pasiteisina, o kokių reikėtų vengti. Labai svarbu, kad į gimnaziją atvykę mokytis mokiniai nejaustų atskirties, galėtų savarankiškai, niekieno nepadedami judėti, į mokyklą atvykti kartu su visais kitais mokiniais, judėti tarp aukštų paprastai ir sklandžiai“, – sako Artūras Visockis.

Atidžiai susipažinę su Sūduvos gimnazijos vidaus patalpų planu, savivaldybės vadovai ir tarybos nariai priėjo prie vieningos išvados, kad geriausias variantas pritaikyti ugdymo įstaigą mokiniams su judėjimo negalia yra įrengti vidaus liftą, kuriuo naudotis galėtų visi norintys, o neįgalusis nejustų jokios atskirties. Buvo nutarta į pagalbą pasitelkti techninius specialistus, kurie paruoštų geriausią techninį sprendimą ir reikalingų atlikti darbų sąmatą.

Mokykla

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE