Diskusijoje aptartas Kvietiškio dvaro virsmas

Praėjusią savaitę, minint Europos paveldo dienas, buvo kviečiama daugiau sužinoti apie Kvietiškio dvarą, išlikusius pastatus, parką. Konferencijoje-diskusijoje „Kvietiškio dvaro virsmas“,  organizuotoje kultūros klubo „Aistuva“ ir VšĮ turizmo ir verslo informacinio centro „SMART Marijampolė“, prisiminta Kvietiškio dvaro istorija, diskutuota apie galimą išlikusio grūdų sandėlio pastato įveiklinimą.

Diskusijoje dalyvavo Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Marozas, Marijampolės savivaldybės tarybos narys Gintautas Vieversys. Pranešimus skaitė klubo „Kvietiškio pelėda“ įkūrėja Irena Sviliuvienė, Panemunės pilies meno direktorius dr. Marius Daraškevičius, Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos prezidentas Gintaras Karosas.

Pasak P. Marozo, dabar yra geras metas diskusijoms: „Džiugiu, kad Marijampolės savivaldybės taryba pritarė idėjai išsaugoti išlikusį grūdų sandėlį perimant jį iš turto banko savivaldybės žinion. Dėkoju  renginio organizatoriams už laiku surengtą diskusiją apie tolimesnę šio paveldo ateitį ir galimą panaudojimą. Specialistų pasisakymai ir miestiečių susidomėjimas tik padrąsina imtis priemonių, kad sandėlio architektūrinis ir inžinerinis autentiškumas būtų išsaugotas. Pastate galėtų būti demonstruojama visos dvarvietės istorija, vykdomos edukacinės ir kitos veiklos. Žinoma, pirmiausia turime užbaigti pastato perėmimo formalumus, tuomet užtikrinti, kad paveldas būtų išsaugotas ir atstatytas“.

Su Kvietiškio dvaru siejama Marijampolės miesto pradžia.  Medinį dvaro pastatą 1717 m. pastatė Prienų seniūnas Morkus Antanas Butleris ir jo žmona P. Ščiukaitė-Butlerienė. Šiandien didelėje teritorijoje išlikę istoriniai ūkiniai pastatai, ypač vertingas – buvęs grūdų sandėlis su rūsiais, kuriame veikia istorinė ekspozicija „Ten, kur Kvietiškio dvaras stovėjo“,  taip pat kuriama senovinių žemės ūkio padargų ir buities įrankių ekspozicija, organizuojamos edukacinės programos. Dvaro lankytojai kviečiami pasivaikščioti autentiško parko takais, liepų alėja.

Marijampolės savivaldybės administracijos inf.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE