Diskutuota apie bendruomeninio verslumo skatinimą Vilkaviškio rajone

Rugsėjo 24 dieną Savivaldybės vadovai – Meras Algirdas Neiberka, Administracijos direktorius Vitas Gavėnas, jo pavaduotoja Daiva Riklienė, bei Savivaldybės skyrių vedėjai ir specialistai dalyvavo Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centre vykusioje diskusijoje, kurioje didžiausias dėmesys buvo skiriamas bendruomeninio verslumo skatinimui Vilkaviškio rajone.

Diskusijoje dalyvauti buvo pakviesti vietos savivaldos, verslo sektoriaus ir bendruomeninių organizacijų atstovai. Pagrindinis diskusijos tikslas – išsiaiškinti, kokios galimybės mūsų rajono kaimo bendruomenėms kurti ir plėtoti savo verslus, o vietos savivaldai pirkti iš jų paslaugas ar gaminius.

Šiuo metu yra paskelbta daug finansinių priemonių NVO sektoriaus verslo kūrimui ir plėtrai, socialinių paslaugų teikimo skatinimui. Mūsų rajono kaimo bendruomenės taip pat ruošiasi teikti projektus finansavimui gauti ir sieks plėtoti įvairias verslo idėjas.

Diskusijos moderatorius Ugnius siekė diskusijos dalyvius paskatinti išsikalbėti, kokios verslo nišos būtų patrauklios mūsų rajone, išsiaiškinti savivaldos poreikius, kuriuos galėtų išpildyti įvairias paslaugas siūlančios kaimo bendruomenės.

Diskusijos metu rajono kaimo bendruomenių atstovai pristatė savo verslo idėjas, domėjosi, ar vietos savivaldai būtų galimybės jų siūlomas paslaugas ar prekes nupirkti. Susitikime dalyvavę specialistai ir vietos verslininkai davė daug naudingų patarimų, pabrėžė geros idėjos ir ekonominio paskaičiavimo svarbą.

Visi diskusijos dalyviai sutiko, kad bendruomeninio verslumo skatinimui Vilkaviškio rajone reikalingi trys dalykai: gera ir patraukli verslo idėja, pasvertas ekonominis paskaičiavimas ir potencialas, bendras sutarimas ir susikalbėjimas, išsiaiškinant poreikius ir paslaugų pasiūlą.

 

 

Vilkaviškio rajono savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE