Draugystės biblioteką užvaldo Vokietijos dvasia

Antradienį, lapkričio 19-ąją Marijampolės Draugystės bibliotekoje prabilta vokiškai.  Europos Solidarumo Korpuso savanorė iš Vokietijos Melda Taşdemir pradėjo iki vasario vidurio truksiančių kalbos pamokų ciklą marijampoliečiams. Skirtingo amžiaus žmonės susirinko pramokti kalbos, pagilinti jau turimas žinias, išgirsti daugiau apie didžiausią gyventojų skaičių visoje Europoje turinčią šalį.

Į pirmąją nemokamą pamoką bibliotekoje susirinko 15 žmonių, kurie savanorei išsakė skirtingus lūkesčius. „Mūsų mokiniai labai skirtingų amžiaus grupių – buvo ir dirbančių, ir moksleivių, ir senjorų,“ – pasakojo Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Draugystės padalinio vyriausioji bibliotekininkė Ieva Gvazdaitytė. Savanorės Meldos vizija yra neformalios pamokos, kurių metu dalyviai ne tik pramoks vokiečių kalbą, bet ir susipažins su turtinga šalies kultūra.

Pirmoji pamoka prasidėjo trumpu susipažinimu, o susirinkusieji galėjo išsakyti, kokiu tikslu jiems norisi išmokti vokiškai. „Vienų lūkesčiai yra pramokti vokiečių kalbą nuo pat pagrindų, kitų – pagilinti jau turimas kalbos žinias ir daugiau pasipraktikuoti. Marijampoliečiai nori išmokėti komunikuoti, nepasimesti kasdieninėse situacijose, kurios reikalauja vokiečių kalbos žinių, – susirinkusiųjų lūkesčiais dalinosi I. Gvazdaitytė, – buvo ir vyresnio amžiaus žmonės, kurie prisipažino, kad vokiškai nori išmokti dėl Vokietijoje gyvenančių ir jau lietuviškai nekalbančių anūkų“.

Europos Solidarumo Korpuso savanorė Melda Draugystės bibliotekoje savanoriauja jau antrą mėnesį. Pirmasis vokiečių kalbos pamokų ciklas numatytas iki vasario, o vėliau, priklausomai nuo žmonių susidomėjimo ir savanorės pajėgumų pamokas planuojama pratęsti. „Melda bibliotekoje savanoriaus dar septynis mėnesius, todėl per šį laikotarpį Draugystės bibliotekoje užsiėmimų susijusių su vokiečių kalba dar tikrai bus,“ – patikino bibliotekininkė.

Portalo „Sūduvos gidas“ informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE