Dulkys: judėjimo ribojimo nuo trečiadienio atsisakoma

Ministrų kabinetas antradienį nesirinko į posėdį svarstyti judėjimo ribojimų tarp savivaldybių, kaip buvo planuota. Vietoje to buvo surengtas neformalus ministrų pasitarimas. Po jo surengtoje spaudos konferencijoje sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pristatė naujausią informaciją apie epidemiologinę situaciją šalyje. Jis pranešė, kad nuo trečiadienio baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių.

„Šiandien norėčiau pakalbėti dviem temomis. (…) Tai viena susijusi su judėjimu tarp savivaldybių. O kita – sprendiniai dėl vakcinacijos spartinimo“, – spaudos konferencijoje sakė ministras.

„Nuo vidurnakčio yra atveriamas judėjimas tarp visų savivaldybių. Šis ribojimas buvo grąžintas ribotam laikui, per Velykas. (…) Vyriausybė priėmė sprendimą šio ribojimo nebetęsti“, – sakė ministras A. Dulkys.

Pasak jo, toliau pandemijos valdymui planuojama pasitelkti testavimą ir vakcinavimą bei tikimasi visuomenės sąmoningumo.

Ministras teigė, kad dabar reikia veikti 3 kryptimis.

„Nuo tam tikrų draudimų ir ribojimų pereiname, prie veikimo. Norėtųsi, kad veiktume 3 kryptimis: kuo kokybiškesnis ir spartesnis testavimas, kuo spartesnis vakcinavimas ir pačios visuomenės palaikymas. Reikia laikytis visų rekomendacijų“, – kalbėjo sveikatos apsaugos ministras.

Jis pabrėžė, kad jei visos 3 kryptys bus naudojamos, galima suvaldyti ligos plitimą. „Nutarėme plėsti galimybes, spartinti vakcinaciją.

vakcina
© DELFI / Domantas Pipas

Ir šią savaitę įjungsime paralelinį greitį – išnaudojant „AstraZenecos“ ar „Vaxzevria“ likučius, pradėsime vakcinuoti didelius kolektyvus, dideles įmones“, – sakė A. Dulkys.

Jis teigė, kad šiuo metu yra nesunaudota apie 60 tūkst. nepanaudotų šios vakcinos dozių. Taip pat skiepytis nuo koronaviruso bus galima ir vaistinėse. Ministro teigimu, policijos pareigūnai, kasininkai ir didesni darbo kolektyvai bus pradėti skiepyti dar šią savaitę.

„Šią savaitę bus susisiekiama ir dirbama su visoms tomis grupėmis. Klausimas, kaip kokia organizacija pasiruoš – kolektyvų didelėmis grupėmis skiepijimas palies visą tą prioritetinę grupę, su ja bus dirbama“, – sakė A. Dulkys.

Jis pripažino, kad dalis žmonių, ypač senjorų, negauna informacijos apie vakcinaciją. „Yra pačių įvairiausių situacijų, yra vakcinavimo centrų, kurie galbūt ne taip sėkmingai su tais žmonėmis susisiekia. Yra situacijų, kur tiesiog trūksta duomenų – telefonų ar dar ko nors. Reikia pripažinti, tokia problema yra, bet visi vakcinavimo centrai tikrai deda pastangas, kad būtų ir šios žmonių grupės pasiektos. Tikiu, kad ir šiandien tie žmonės girdi mus“, – kalbėjo sveikatos apsaugos ministras.

Priemonė nebepadeda

Ministras aiškino, jog judėjimo ribojimas tarp šalies savivaldybių jau baigė savo darbą. „Panašu į tai, kad turime pripažinti, kad tokia priemonė kaip judėjimo ribojimas yra išsėmusi savo galimybes. Pagal tai, kaip matome, kad didžioji dalis užsikrėtimų yra arba iš ugdymo srities, arba gamybinėse įmonėse. Pagrindinė dalis – iš vieno namų ūkio taisyklės nesilaikymo, asmeninio bendravimo, kaukių nedėvėjimo, todėl manome, kad ši priemonė baigė savo darbą. Mes jai esame labai dėkingi“, – sakė A. Dulkys.

Jis pabrėžė, kad būtent judėjimo ribojimai leido nusileisti nuo „didelio kalno“.

„Jie yra nutraukiami apskritai, nežiūrint, kokia yra situacija atskiroje savivaldybėje. Vyriausybė visą savo mąstymą ir pajėgas skiria į tris dalykus: testavimas, vakcinavimas ir kviečiame visuomenę laikytis priemonių: atstumai, kaukės ir laikymasis vieno namų ūkio kontaktų“, – pabrėžė A. Dulkys.

Laukia karantino pakeitimai

Į posėdį Vyriausybė rinksis trečiadienį. Sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys anonsavo, kad dabar ministrų kabinetas kalba apie keletą karantino sąlygų pakeitimų. Tačiau nėra aišku, kurie bus įgyvendinti pirmieji.

„Tiek šią savaitė Vyriausybės posėdyje, tiek kitą savaitę bus svarstomos (karantino, aut. p.) priemonės. Kur ir kokią dieną, ką mes nuspręsime, dabar vyksta tiek darbiniai pasitarimai, rytoj vyks Vyriausybės pasitarimas. Žiūrėsime, su kokia priemone esame labiausiai pažengę. Jie susiję tiek su prekybos sritimi, tiek su sporto, laisvalaikio sritimi, tiek ir su kultūros sritimi. Tik šiandien negalėčiau pasakyti tikslaus eiliškumo. Matyt, mintis būtų, kad pokyčiai paliestų ten, kur yra veikla atvirose erdvėse“, – sakė A. Dulkys.

Delfi primena, kad per praėjusią parą šalyje nustatyti 686 nauji COVID–19 atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė šeši žmonės, antradienį pranešė Statistikos departamentas.

Praėjusią parą šalyje atlikti 3699 molekuliniai (PGR) ir 1795 antigeno tyrimai dėl įtariamo koronaviruso. Pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 382,3 atvejų. Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per pastarąsias septynias dienas siekia 7,5 procento.

 

Simona Voveriūnaitė, Dainora Karklytė

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE