Edukologė R. Lazdin apie tėvus ir vaikus: žinokime daugiau – gyvenkime ramiau

Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo edukacijos centre svečiavosi edukologė, 2 vaikų mama, keturkalbių darželių „Mažųjų valdos“ įkūrėja – Renata Lazdin. Ankstyvojo vaikų ugdymo specialistė pasakoja aktyviai ieškanti būdų, kaip supaprastinti tėvų kasdienybę, juk kiekviena mama ir tėtis nori savo vaikams visko, kas geriausia. Seminare – „Misija vaikas: laimingas + ramus + protingas“ lektorė dalinosi sukaupta ankstyvojo ugdymo patirtimi, įžvalgomis bei patarimais su Marijampolės miesto tėveliais.

Edukologė įsitikinusi, kad be vaikų priežiūros dar turime dirbti, rūpintis namais ir nepamiršti asmeninių poreikių. Psichologai, edukologai, auklėtojai ir mokytojai kaip bitės virš avilio dūzgia su savo rekomendacijomis ir matymu, kaip „tesingai auginti”. Kaip išsaugoti sveiką protą, nepervargti ir vis tik pasirūpinti vaiko gerove?

„Bendra visų tėvų siekiamybė – saugiai besijaučiantis ir meilėje augantis vaikas, kuris gauna pakankamai rūpesčio ir dėmesio. Antra būtinybė – vaikas privalo harmoningai vystytis ir tobulėti tiek fiziškai, tiek dvasiškai, tiek intelektualiai, o viso to dermė atsiranda tik per visų trijų galimybių realizavimą,“ – pasakoja R. Lazdin. Edukologė tikina, kad tėvų dėmesys vaikui yra gyvybiškai svarbus kaip vanduo, jog jis sėkmingai visapusiškai vystytųsi ir būtų sveikas. Lektorė akcentuoja, jog vaikas gali būti laimingas, žingeidus, sveikas, savimi pasitikintis, tik tada jei jo meilės baterija yra pakrauta tėvų meile, kokybišku dėmesiu, rūpesčiu, nuolat yra puoselėjamas tarpusavio ryšys.

Vieni geriausių būdų kurti ryšį su mažaisiais pasaulio superherojais galėtų būti – žiūrėjimas į akis, masažai, mylavimai, dainelės, knygų skaitymas ir kitos veiklos kartu. Banalu, bet stebuklinga. Nustebsite, tačiau net ir dulkių valymas namuose gali būti gera tarpusavio ryšio stiprinimo priemonė. Anot edukologės, jei vaikui trūksta aktyvaus dėmesingumo, mažylis gali būti neramus, irzlus, kartais net agresyvus. Kadangi vaikas visais įmanomais būdais – geru ar blogu elgesiu sieks gauti tėvų dėmesį.

Didelio tėvelių susidomėjimo ir aktyvaus įsitraukimo sulaukė diskusija apie medijas. Kodėl vaikams jos taip patinka? Edukologė dalinasi patirtimi ir atvirauja, jog moksliniai tyrimai medijas prilygina skaitmeniniams narkotikams. Visgi medijos, tai ne auklė ir negali atstoti tėvų, jų tikro bendravimo, gyvo ryšio. O tėveliams norintiems įsitkinti, ar jų atžalos nėra per daug aktyviai įsitraukusios į medijų pasaulį, R. Lazdin siūlo surenkti mažujų atostogas nuo ekranų, 1–4  savaites ir stebėti jų reakcijas.

O ką tuomet veikti? Mažas vaikas ypatingai kūrybiškas. Užsiimti savarankiškai jam padės tokie paprasti daiktai kaip dėžės, mediniai pagaliukai, virvelės, skirtingo dydžio medžiagų atraižos ir panašiai. Būtent jie laikomi geriausiais žaislais. Tiesa, vaikams iki 3 m. savarankiškai žaisti pavyksta neilgai, o ir bet kokiame kitame amžiuje – jei vaikas nori Jūsų – reiškia jam reikia Jūsų.

Edukologė Renata Lazdin yra kelių šeimoms su mažais vaikais skirtų programų autorė. Kviečiame lankyti ir Marijampolės tėvelius!

„7 intelektų lavinimo programa PAŽINTYS“ – pamokėlės vaikams, mini-seminarai tėvams, pramogų lapai – namams. Užsiėmimai skirti vaikučiams nuo 5 mėn. iki 2 m. su lydinčiu asmeniu. Marijampolėje jau nuo 2020 m. spalio.

„7 intelektų lavinimo programa KELIONĖS“ – pamokėlės vaikams, trumpieji seminarai apie vaikų psichologiją ir elgesį – tėvams, pramogų lapai su video ir audio – žaisti namuose! Skirta vaikams nuo 1.5 m. iki 4 m. su lydinčiu asmeniu, Marijampolėjė prasidės nuo 2021 m. sausio mėnesio.

„7 intelektų lavinimo programa“: JAUSMAI – muzikinio, emocinio ir dorinio intelektų lavinimo programa šeimoms ir vaikučiams nuo 2 m. iki 6 m., užsiėmimai šiuo metu vyksta nuotoliniu būdu. Greitu metu tikimės – ir gyvai Marijampolės darželiuose arba šeimos studijose.

 

Laukiame Jūsų ir Jūsų mažylio, to nepaprasto stebuklo, kuris žiba jo akyse „7 intelektų lavinimo programos“ užsiėmimuose!

 

Straipsnį parengė „7 intelektų lavinimo programos“ mokytoja ir ambasadorė Marijampolėje – Eglė Žaliauskienė

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE