Elektroniniai pažymėjimai – visiems Marijampolės savivaldybės mokiniams

Marijampolės savivaldybės meras inicijavo elektroninių mokinių pažymėjimų įvedimą visose savivaldybės mokyklose, tiek miesto, tiek kaimiškųjų vietovių. Anksčiau buvusį popierinį mokinio pažymėjimą pakeis plastikinis pažymėjimas, su kuriuo kartu atsiras ir elektroninė savitarna, o ateityje bus galima įdiegti papildomų funkcijų.

Turint elektroninį pažymėjimą bus lengviau atsiskaityti mokyklų valgyklose už valgomą maistą. Tėvams (globėjams) bus suteikta galimybė papildyti mokinio pažymėjimo sąskaitą pinigų pervedant bankiniu pavedimu arba įprastose mokėjimo vietose (parduotuvių kasose, perlo terminale ir kt.). Tikimasi, kad toks atsiskaitymas ne grynaisiais pinigais kelis kartus pagreitins aptarnavimą valgyklose ir bus įgyvendinta Sveikatos apsaugos ministro rekomendacija – naikinti grynuosius pinigus valgyklose dėl galimybės plisti virusams. Taip pat atsiskaitant elektroniniu pažymėjimu bus mažinama socialinė atskirtis, nes nemokamą maitinimą gaunantys vaikai atsiskaitys tokiu pačiu būdu.

Tėvai (globėjai) elektroninio pažymėjimo savitarnos sistemoje pagal poreikį galės stebėti, kokį maistą renkasi jų vaikai. Esant būtinybei galės nustatyti apribojimus, pvz., jeigu vaikas alergiškas kokiam nors maisto produktui, tarkim pienui, galės nustatyti, kad vaikas negalėtų valgyti pieniškos sriubos ar kitų patiekalų, kurių sudėtyje yra naudojamas šis maisto produktas. Taip pat tėvai (globėjai) galės būti ramūs, kad į pažymėjimo sąskaitą „įnešti“ pinigai yra naudojami pagal paskirtį, t. y. skirti maistui. Su šiomis ir kitomis funkcijomis tėvai (globėjai) galės susipažinti prisijungę prie elektroninio pažymėjimo savitarnos sistemos.

Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda sako, kad ateityje planuojamos dar platesnės šio pažymėjimo naudojimo galimybės.

„Ateityje planuojame prie to paties elektorinio mokinio pažymėjimo prijungti neformaliojo švietimo apskaitą, t. y. visi mokiniai, dalyvaujantys meno mokyklos, sporto centro, moksleivių kūrybos centro veiklose, kiekvieną kartą ateidami į užsiėmimą užsiregistruos. Taip tėvai (globėjai) galės matyti, ar visada jų vaikai lanko neformaliojo ugdymo įstaigas, ir bus palengvinta neformaliojo švietimo būrelių apskaita. Planuose yra ir elektroninio autobuso bilieto prijungimas. Tai vaikams leis paprasčiau naudotis viešuoju transportu, tėvams (globėjams) – stebėti, kur ir kada jų vaikai važiuoja, o mokykloms ir administracijai leis matyti tikrus vaikų pavėžėjimo skaičius, vesti apskaitą ir atsiskaityti už paslaugas“, – pasakoja meras.

Savivaldybės vadovas taip pat pabrėžia, kad svarbiausias šio elektroninio pažymėjimo diegimo aspektas ­­– noras supaprastinti ir palengvinti mokiniams atsiskaitymą už paslaugas ir kartu padėti įstaigoms matyti realią situaciją, apsilankymų skaičių būreliuose ar viešuoju transportu vykstančių vaikų skaičius.

„Noriu nuraminti tėvus (globėjus), kurie baiminasi, kad jų vaikai neteks savarankiškumo ar sumažės jų pasitikėjimas savimi. Jūs visada galite pasirinkti nekontroliuoti savo atžalų ir nesidomėti jų veikla ar gyvenimo būdu. Kiekvienoje šeimoje tėvai (globėjai) patys spręs, kiek nori žinoti ir kas jiems yra svarbu. Tikrai tikiu, kad diegdami elektronines naujoves darome procesus ne tik patogesnius, greitesnius, bet ir pažangesnius, labiau šiuolaikiškus, diktuojamus šio laikmečio aktualijų“, – sako savivaldybės meras Povilas Isoda.

Mokinio pažymėjimus visiems mokiniams mokyklos išduos nemokamai, o visas išlaidas padengs Marijampolės savivaldybės administracija. Jeigu ateityje pažymėjimas būtų pamestas ar kažkaip sugadintas, tuomet patys tėvai (globėjai)  galės užsisakyti naują pažymėjimą už 6 eurų mokestį.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE