EP rinkimai: nauja svetainė paaiškina, kaip balsuoti kiekvienoje valstybėje

Likus keturiems mėnesiams iki rinkimų, Europos Parlamentas pristato naują interneto puslapį, kuriame paaiškinama, kaip balsuoti kiekvienoje ES valstybėje ar iš užsienio.

 Portalas sukurtas padėti žmonėms surasti visą reikalingą informaciją vienoje vietoje. Tai yra pirmas kartas, kai Parlamentas pasiūlė tokį įrankį, kad savo balsą Europos Parlamento rinkimuose galėtų atiduoti kiekvienas.

Žingsnis po žingsnio, kaip balsuoti

Balsavimo taisyklės kiekvienoje valstybėje yra paaiškintos puslapio klausimų ir atsakymų skiltyje. Portale pateikiama informacija ir apie balsavimo datą, amžiaus ribą, registracijos terminus, reikiamus dokumentus, taip pat politinių partijų patekimo į Parlamentą slenkstį ar konkrečioje šalyje renkamų parlamentarų skaičių. Svetainėje galima rasti nuorodas į nacionalinių rinkimų komisijų interneto puslapius.

Ši informacija skiriasi kiekvienoje valstybėje, todėl svetainėje pateikiami duomenys apie ES narę jos oficialia kalba (kalbomis) ir angliškai.

Balsavimas iš užsienio

Puslapyje patalpinta informacija ir apie tai, kaip balsuoti iš užsienio (iš kitos ES valstybės arba iš trečiosios šalies). Pavyzdžiui, tai gali būti ypač aktualu 3 milijonams ES piliečių, gyvenančių Jungtinėje Karalystėje.

Svetainėje taip pat galima rasti:

  • Klausimus ir atsakymus apie Europos Parlamentą, pagrindinius kandidatus į Europos Komisijos pirmininko postą bei procedūras po rinkimų;
  • Informacijos apie galimybę patiems prisidėti skleidžiant žinią apie rinkimus;
  • Su rinkimais susijusią informaciją iš pagrindinio Parlamento puslapio;
  • Nuorodą į rinkimų rezultatų puslapį;
  • Nuorodas į Europos Parlamento politinių grupių ir Europos politinių partijų puslapius.

 

Europos parlamento biuro informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas