Gediminas Akelaitis: Marijampolei reikia politinės chirurgijos operacijos

Šių metų Marijampolės savivaldybės mero rinkimuose dalyvaujančių kandidatų gretose netrūksta Sūduvos krašte gerai žinomų veidų.

Vienas iš jų – traumatologas-ortopedas Gediminas Akelaitis.  Į didžiąją politiką pasukęs dar 1989 m., politikas sako ir šiandien neišsižadantis savo tuomečių įsitikinimų. „Mano varomoji jėga yra trys „i“: idėja, idealizmas ir ideologija. Vadovavimasis šiais dalykais suformavo mano pasaulėžiūrą, tad buvimą politikoje suprantu kaip atsakomybės už rinkėjus prisiėmimą,“ –„Sūduvos gidui“ pasakojo G. Akelaitis. Sėkmės mero rinkimuose atveju politikas ketina sudaryti sutartį su rinkėjais, kuria įsipareigos keisti valdžios požiūrį į žmogų ir darbo metodus.

Kas jus paskatino dalyvauti Marijampolės savivaldybės mero rinkimuose?

Kalbant atvirai, iš pradžių aš buvau tas, kuris siūlė nešvaistyti mokesčių mokėtojų pinigų ir nerengti šių rinkimų. Inicijavau savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pataisą, kad likus mažiau nei pusei tarybos kadencijos mero pareigas užimtų stabilios daugumos atstovas. Tokiu būdu būtų pavykę sutaupyti kelis šimtus tūkstančių mūsų visų pinigų, kurie dabar bus išleisti šiai Marijampolės savivaldybės mero rinkimų kampanijai. Tačiau Seime mano pasiūlymas užtarimo nesulaukė.

Juk rudenį išrinktas naujas meras vos spės apšilti kojas, tik žiūrėk,  jau ir vėl teks ruoštis naujiems rinkimams. Net ir šiuos metus naujajam merui teks užbaigti su jau patvirtintu savivaldybės biudžetu. Taryboje neturint daugumos palaikymo, merui gali būti nelengva įgyvendinti savo rinkimų programą. Tokie rinkimai gali eilinį kartą nuvilti rinkėjus.

Tačiau Seimo partijos kažkodėl bijo šių rinkimų korekcijos arba yra abejingos realybei.

Na, kad įstatymas jau patvirtintas ir niekas jo neketina taisyti, tad nusprendžiau rinkėjams pristatyti savo politines idėjas. Politikui juk būtina būti girdimam ir matomam. Rinkimuose esu tam, kad juose dalyvaujantys politikai nesišvaistytų tuščiais pažadais, nesakytų netiesos. Aš savo  buvimą politikoje suprantu kaip atsakomybę, kurią man patiki rinkėjai, balsuodami už mane savivaldybės tarybos rinkimuose.

Politikoje esate aktyvus ir pastebimas. Tačiau ar valgote iš politikos duoną?

Ne. Aš 40 metų dirbu mediku, traumatologo-ortopedo pareigose. Per ilgametę darbo karjerą daug ko išmokau iš savo profesijos, iš pacientų. Visą savo darbingą amžių duoną valgau tik iš mediko atlyginimo, tačiau juk kažkada ateis laikas, kuomet teks pasitraukti. Tačiau išlieka vertinga gyvenimiška patirtis, kuria norėčiau pasidalinti su savo miesto gyventojais. Matau medicinos srities problemas, kurios nesprendžiamos, tad galėčiau prisidėti prie kokybiškesnių sveikatos paslaugų gyventojams teikimo, jų prieinamumo gerinimo, nes ši sritis yra man puikiai pažįstama.

Dabartinėje savivaldybės taryboje nėra politikų, kurie suvoktų su kokiomis problemomis susiduria Marijampolės medikai ir jų pacientai. Jie negirdi medikų, nes jų nesiklauso.

Kokios Marijampolės savivaldybės problemos jus neramina?

Nuo 2011 m. esame įklimpę į tarptautinės traukinių vėžės statybas, skęstame skolose, nes prisiėmėme atsakomybę už Vyriausybės ir Seimo sprendimus. Tačiau kol kas nesuprantu kokia iš to ekonominė nauda Marijampolei. Ar žadėti kroviniai jau keliauja? Ar projekte numatytos pervažų signalizacijos, izoliacinės sienelės jau yra? Ne. Tad kur išleisti statyboms skirti pinigai? Man atrodo, kad daug lėšų, skirtų traukinių vėžėms darbams, paprasčiausiai išvogta.

Šiuo metu taryboje vėl svarstoma imti paskolas, kad būtų apmokėtos šių statybų skolos. Mes į savivaldybės tarybą esame išrinkti tam, kad atstovautume gyventojų interesams, o ne kenktume savo žmonėms.

Tokia akivaizdi neteisybė paskatino mane kandidatuoti į mero pareigas. Visi gražiai kalba apie regioninę politiką, tačiau Marijampolė lieka visų užmiršta. Kolegoms sakau – darykime Baraginėje traukinių krovinių perkrovimo stotį, tuomet kariškiams nereikės važinėti po Marijampolės centrą su sunkiasvore technika. Bus saugu, patogu, atsiras darbo vietų, bus nelaužomi mūsų keliai.

Į Marijampolę ateina nauji investuotojai. Tačiau kol kas jų pastatus stato lenkų statybininkai, medžiagos tiekiamos iš Lenkijos, tad kur nauda mūsų miesto verslui ir gyventojams? Ji bus tik tada, kai gamykla pradės veikti? Ar iki to laiko dar bus kam ten dirbti?

Stebiuosi laisvalaikio užimtumo centro sujungimu su kultūros centru. Negi visa sujungimo nauda tik ta, kad bus parduotas pastatas Adomiškėse? O kas bus daroma su gautomis lėšomis? Pasidalinta? Kitais metais Marijampolė taps šalies kultūros sostine. Tai gal tuos pinigus išleisime šventės pravalgymui? Tai trumparegiškas požiūris, kuris toli neveda.

Miestui skubiai reikia politinės chirurgijos operacijos, reikia, kad Marijampolė pagytų. Savivaldybei reikia atvirumo ir viešumo. Gana kabinetinių susitarimų, reikia tartis su gyventojais.

Kokie pagrindiniai jūsų rinkimų kampanijos akcentai?

Pagrindinis rinkimų akcentas – tai žmogiškumas, atvirumas ir supratimas. Tarimasis, nesiskirstymas pagal partines nuostatas. Esu tikras, kad politikų skaldymasis yra susinaikinimas. Savo, kaip mediko darbe vienas nieko nepadaryčiau, man padeda komanda. Taip pat turi būti ir politikoje, tarybos veikloje – turime dirbti vieningai. Mūsų tikslas vienas – kad žmonės didžiuotųsi, jog gyvena Marijampolėje.

Ketinu būti meras, kuris bus arti žmonių. Nenoriu būti užsidaręs, noriu būti atviras rinkėjams.

Man nepriimtinas kabinetinis darbas, būsiu tarp žmonių ir su žmonėmis.

Ar esate nesisteminis kandidatas šiuose Marijampolės savivaldybės mero rinkimuose?

Jei būčiau priklausomas nuo kažko, būčiau seniai palaužtas. Tačiau mano principų neįveikė nei bandymai susidoroti darbe, nei bandymai išstumti iš politikos. Esu užgrūdintas. Ne partija mane puošia, o mano darbai. Niekada neieškojau naudos sau.

Marijampolės savivaldybės meras antrą kartą bus renkamas tiesiogiai. Ar, jūsų nuomone,  pasiteisino tokia rinkimų reforma?

Manau, kad tiesiogiai renkamo mero įstatymas yra taisytinas, reikėtų daugiau diskutuoti apie mero ir administracijos direktoriaus galių atskyrimą, jas reikėtų subalansuoti. Norėčiau, kad daugiau svarbos politiniame gyvenime būtų suteikta savivaldybei tarybai.

Reikėtų kokybiškesnės įstatymo korekcijos, kad tiesiogiai renkamas meras labiau tenkintų rinkėjų lūkesčius. Tačiau žengtas geras pirmas žingsnis. Kol taip renkamas meras sąžiningai dirbs rinkėjams, tol viskas gerai.

„Sūduvos gido“ inf.

Politinė reklama. Bus apmokėta iš Gedimino Akelaičio rinkimų sąskaitos. Užs. Nr. I-17-6

 

Jums gali patikti
1 Komentaras
  1. Mikasė sako

    Dievulėliau apsaugok mus nuo tokių “sąžinigų” operuotojų. Svieto pabaiga, visokie nenaudėliai valdžion ropščiasi…Iki ko privedė tautą nusivylimas politikais.

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.