Gelgaudiškio AJE stovykla: saugu ir įdomu

Tikriausiai sutinkate, kad jauniems žmonėms reikia veiklos, iššūkių ir su jais dirbančių sumanių vadovų – visa tai turi Gelgaudiškio jaunimas. Šią vasarą tradiciškai surengta Gelgaudiškio Atviros jaunimo erdvės (AJE) stovykla, kurios veiklas jau septynerius metus iš eilės finansuoja Jaunimo reikalų departamentas prie SADM ir Šakių rajono savivaldybė. Projektą įgyvendina Gelgaudiškio kultūros centras, stovykloje dalyvavo 25 jaunuoliai nuo 14 iki 29 metų.

Pirmiausiai – darbas

Pasak Gelgaudiškio AJE veiklos koordinatorės Tatjanos Vrubliauskienės, svarbiausias uždavinys rengiant projektą yra surengti jaunimo darbinius įgūdžius lavinančius edukacinius užsiėmimus bei mokymus. Šiemet šis uždavinys įgyvendintas septynias dienas vykusios amatų stovyklos (plenero) metu. „Rengdami darbinius užsiėmimus padedame jaunimui formuoti darbo rinkai reikalingus įgūdžius bei ugdyti verslumą. Stengiamės sudominti kuo daugiau jaunuolių, sudaryti jiems sąlygas įgyvendinti savo idėjas bei iniciatyvas“, – pasakoja T. Vrubliauskienė.

Gelgaudiškio AJE stovyklaBirželio pabaigoje stovyklos dalyviai atnaujino ankstesniuose pleneruose pastatyto ir įrengto jaunimo parko įrangą – pakeitė pavėsinės bei sūpynių stogus (darbų vadovas Saulius Urbanavičius). „Šiemet sukako 12 metų, kai organizuojamas jaunimo pleneras, su juo augo ne viena Gelgaudiškio jaunimo karta. Be to, Jaunimo parkas prie kultūros centro yra mėgstamiausia vaikų ir jaunimo susibūrimo vieta, tad svarbu, kad jie laisvalaikį leistų saugioje ir gražioje aplinkoje“, – apie nuveiktus darbus pasakoja vadovė.

Pora dienų vaikinai dirbo su kalviu Edgaru Gabševičiumi ir mokėsi iš metalo kurti meniškus dalykus, o merginos tobulino maisto gaminimo įgūdžius.

Prasmingi užsiėmimai

Stovyklos metu dalyviai patys inicijavo laisvalaikio užsiėmimus – vadovams tereikėjo stebėti, kad jie būtų prasmingi ir saugūs. Jaunimas žiūrėjo kino filmus, pasikvietė karybos ir šratasvydžio entuziastų klubo „Juodas vilkas“ entuziastus. Jie viešnagės metu jaunimo stovykloje Gelgaudiškyje surengė vaikams keletą edukacijų – taktinį žygį per mišką, paskaitą apie šratasvydį, leido šaudyti į taikinius.Viešnagę organizavusi „Juodo vilko“ narė Inesa Kazikaitienė yra aktyvi skautė, tad ji pristatė Lietuvos skautiją bei šios organizacijos veiklą.Gelgaudiškio AJE stovykla

Stovyklos metu Lietuvos kariuomenės KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2-oji rinktinės, Šakių 205-osios pėstininkų kuopos savanoriais organizavo gynybos mokymus pratybas. Gelgaudiškio kultūros centre jaunimui pristatyta kariuomenės ginklų paroda.

Dar viena diena buvo skirta orientaciniam žygiui po vietines vietoves – stovyklautojai numatytoje teritorijoje ieškojo pažymėtų punktų (viso jų buvo 21), sprendė užduotis, dirbo komandomis. Buvo sudarytos keturios komandos, iškilmingai apdovanoti nugalėtojai. Orientacinio sporto varžybas organizavo Evelina Gabševičiūtė, nuolatinė ankstesnių plenerų aktyvi dalyvė. Pasakodama apie šią dieną T.Vrubliauskienė šypsosi – vaikai pavargo, bet buvo labai laimingi…

Protmūšis, susitikimai, kelionės…

Šiemet Gelgaudiškio Atviros jaunimo erdvės dalyviai sumanė neformaliai papietauti su… meru. Edgaras Pilypaitis yra vienas pirmųjų jaunimo vasaros stovyklų Gelgaudiškyje sumanytojas ir įgyvendintojas, tad mielai priėmė jaunimo kvietimą. „Prieš eilę metų Gelgaudiškyje nutarta ne pirktis įrangas, o patiems jas gamintis. Taip gimė projektai ir Liocų jaunimo parke prie Gelgaudiškio kultūros centro iškilo pavėsinė, vėliau sūpynės, suoleliai, takeliai, lieptelis ir kiti parko elementai. Džiaugiuosi, kad yra kas idėjas tęsia, kad yra jaunimo, norinčio prisidėti prie to, kas Gelgaudiškyje daugeliui yra gražu ir patogu“, – po susitikimo su jaunimu kalbėjo meras E.Pilypaitis.

Gelgaudiškio AJE stovyklaGelgaudiškio aktyvus jaunimas ėmė artimiau bendrauti su Šakių Atviro jaunimo centro jaunimu – baigiantis stovyklai surengtas protmūšis, dalytasi gerąja patirtimi,

Kaip pasakojo T.Vrubliauskienė, paauglių ir jaunuolių motyvacijai stiprinti organizuota gerosios patirties kelionė į Švenčionių kultūros centro AJE bei Sirvėtos regioninį parką (ekskursija po mitologinį taką). Ten jaunuoliai galėjo susipažinti su savo bendraamžiais iš kitų miestų, pristatyti savo AJE, joje vykstančias veiklas bei pasisemti naujų idėjų. Tai graži naujos pažinties pradžia. Tokios išvykos yra atskirtį patiriančio, mažiau galimybių turinčio, menkiau motyvuoto jaunimo veiksmingas pritraukimo būdas. Visos išvardintos priemonės ir būdai panaudoti jauno žmogaus motyvacijos, socialinių ir darbinių įgūdžių formavimui.

 

Gelgaudiškio KC parengta informacija

 

 

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE