Gelgaudiškio atviros jaunimo erdvės sąskaitoje – rimti darbai

Jau ketverius metus Gelgaudiškio kultūros centre veikiančios Atviros jaunimo erdvės (AJE) dalyviai birželį susibūrė į tradicinį plenerą, kurio metu toliau gražino miestelį, mokėsi naujų amatų, sportavo, keliavo, turiningai leido laisvalaikį. Šios veiklos šiemet finansuojamos iš Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ministerijos, Šakių rajono savivaldybės projektų „Atrask save IV“ ir „Jaunystės impulsas V“. Abu projektai yra tęstiniai.

Dirbo iš peties

Kaip pasakoja projektų vadovė Tatjana Vrubliauskienė, jaunimo pleneras – amatų stovykla yra tik dalis AJE finansuojamų projektų veiklų. Jose dalyvauja paaugliai nuo 14 metų, vasarą plenero metu jaunimas renkasi Gelgaudiškio kultūros centre, o kitu sezono metu daugiau laiko praleidžia Gelgaudiškio dvare.

Šiemet jau pirmąją plenero dieną jaunimas kibo į medžio darbus – kartu su buvusiu gelgaudiškiečiu drožėju Raimondu Uždraviu ir jo kolegomis, klubo „Steel Beavers“ meistrais Valerijumi Kunigeliu ir Vidu Nugaru benzopjūklais iš ąžuolo išdrožė tris meno kūrinius – mešką, pelėdą ir stilizuotą paukštį. Šie darbai papuošė Gelgaudiškio centre esantį jaunimo parkelį ir praturtino miestelio aplinką. Taip pat pastatytos dvi medinės senoviniu būdu išdrožtos skulptūros: Mažosios Lietuvos kultūros sostinei Gelgaudiškiui 2016 m. bei 1918-1923 m. žuvusiems Laisvės kovų savanoriams atminti. Šių kūrinių autorius Albinas Murauskas.

Vėliau jaunimas mokėsi kalvystės – šio amato paslapčių juos mokė kalvis Edgaras Gabševičius. Plenere dalyvavusios merginos tapė ant šilko, dirbo su polimeriniu moliu, vykdė kitas veiklas.

Surengta sporto diena su jaunaisiais policijos rėmėjais, vyko bendruomenės pareigūnės Aušros Mockevičiūtės paskaita viktorina „Smurto prevencija“, jaunimas aktyviai leido laisvalaikį gamtoje, vakarais žiūrėjo filmus.

Dovana aktyviausiems – kelionė prie jūros

„Plenere dalyvauja patys geriausi vaikai, nes jo metu tenka rimtai padirbėti, – šypsosi projekto vadovė. – Užtat vėliau jų laukia nemokama ekskursija ir daug pramogų! Šiemet važiavome į Klaipėdos Jūrų muziejų, stebėjome delfinų pasirodymą. Dar laukia kelionės į Vilnių ir Kauną. Šių metų pleneras ypatingas – galima sakyti, kad atėjo nauja jaunimo karta. Iš ankstesniais metais organizuotų plenerų dalyvių liko tik Dovilė Karčiauskaitė, Šarūnas Karčiauskas, Iveta Rudaitytė, Armandas Rudaitis, Edvinas Vrubliauskas ir Simonas Pavalkis“. Apskritai Gelgaudiškio AJE veiklų organizatoriai džiaugiasi jaunimo noru burtis, bendrauti, jo aktyvumu gražinant savo gyvenamąją aplinką.

Dvi savaites vykusio plenero veiklose dalyvavo 34 žmonės, jį organizavo Gelgaudiškio kultūros centras. Jo kolektyvas dėkoja plenero amatų stovyklos rėmėjams – UAB „Gelgaudiškio gelžbetonis“ bei Gelgaudiškio seniūnijai. Vykdant AJE  projektus bendradarbiaujama net su  7 partneriais – jaunimo ir (ar) su jaunimu dirbančiomis organizacijomis, veikiančiomis ne tik vietos lygmeniu.

„Jaučiamės ir esame tikra šeima. Taip gimsta tikra draugystė vardan vieno tikslo – kad būtume kartu ir gražėtų mūsų miestelis“, – sako plenero veiklose dalyvavę jaunuoliai. O su jais dirbanti T. Vrubliauskienė akcentuoja – svarbiausia, kad jaunimas žinotų: visi esate laukiami Atviroje jaunimo erdvėje. Jei kas iki šiol nedrįso prisijungti, tai dabar pats laikas praverti duris!

Gelgaudiškio KC informacija 

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas