Gelgaudiškio dvare – nauji šeimininkai

Šakių rajono savivaldybė, aštuonis kartus nesėkmingai mėginusi išnuomoti restauruotą Gelgaudiškio dvarą ir jau planavusi jį parduoti, pagaliau rado naujus šeimininkus. Vasario 15 d., pagal sutartį, Gelgaudiškio dvaras 50-čiai metų išnuomotas  verslininkams iš Alytaus Giedrei ir Mindaugui AldoniamsŠakių rajono savivaldybei pavyks išvengti didelių finansinių nuostolių, nes būtų tekę grąžinti per pustrečio milijono eurų Europos Sąjungos paramos lėšų, išleistų dvaro rūmų restauracijai. 

Gelgaudiškio dvaro sodybos ansamblį sudaro rūmai, virtuvė, svirnas, oficina, tvartas, oranžerija, kumetynas, bokštas, rūsiai ir parkas. Šakių rajono savivaldybė, pasinaudodama ES paramos lėšomis, finansavo rūmų, oficinos, kumetyno, oranžerijos, vandens bokšto, kuriame prieš keletą metų įrengtas 36 varpų kariljonas, restauraciją. Restauracijos tebelaukia raudonų plytų svirno pastatas ir dvaro rūsiai.

Sutartis numato, jog per trejus metus į dvarą bus investuota 300 tūkst. eurų, Pastatai ir žemė perduodami su sąlyga, jog į šiuos objektus per nustatytą terminą bus investuotos atitinkamos piniginės lėšos, o už tai nuomininkui bus leista atnaujintame dvare užsiimti ūkine-komercine veikla. Per pirmuosius metus naujieji šeimininkai įsipareigojo į dvarą investuoti 180 tūkst. eurų. Šeima planuoja sutvarkyti pirmąjį rūmų aukštą ir įrengti istorinę ekspoziciją, atidaryti kavinę. Kitų metų planuose – restoranas ir 50-ies vietų viešbutis. „Tikrai žinome, kad turistus vilioja maisto kultūra, jie nori ne tik pamatyti istorinius pastatus, gražiai sutvarkytą aplinką, sužinoti apie dvarų kultūrą, bet ir skaniai pavalgyti, paragauti gėrybių, kuriomis anuomet garsėjo dvaras“, – įsitikinęs naujasis dvaro šeimininkas.

Viešbučio ir restorano „Dzūkijos dvaras“ bei pramogų parko „Tarzanija“ savininkai Gelgaudiškio dvare ketina vykdyti ir plėtoti šeimos verslą, tęsti ir saugoti šio dvaro istoriją.  

Anot M. Aldonio, dėl Gelgaudiškio dvaro  jis apsisprendė tik gavęs šeimos patikinimą ir patvirtinimą, kad sulauksiąs pagalbos. „Parodžiau vaikams dvarą ir išgavau jų pažadą, kad baigę mokslus Vilniuje sūnus ir dukra grįš dirbti mūsų šeimos versle“, – sako naujasis dvaro šeimininkas.

Gelgaudiškio dvarą apie 1842–1846 m. pastatė Prūsijos baronas Gustavas Henrikas Koidelis. Anuomet dvaras turėjo nuosavą vandentiekį, ledainę, sūrinę. Rūmus supo didžiulis, sudėtingos struktūros parkas, išlikęs iki šių dienų. 1922 m. dvaras išparduotas, jame įsteigta vaikų prieglauda. Prie Gelgaudiškio dvaro 1972-aisiais buvo filmuojamos televizijos serialo „Tadas Blinda“ serijos. Centriniai dvaro rūmai restauruoti 2012 m. Trečiame pagal dydį Lietuvos parke (118 ha) atkurtas 2,5 km ilgio pažintinis takas.

Parengta pagal “Verslo žinių” ir “Alytusplus.lt” informaciją

Nuotraukose

  1. Alytaus verslininkų Giedrės ir Mindaugo Aldonių šeimai (stovi dešinėje) 50–čiai metų išnuomotas Gelgaudiškio dvaras.
  2. Į Gelgaudiškio dvarą ketinama investuoti 300 tūkst. eurų, čia plėtoti šeimos verslą.
  3. Štai taip dvaro vidus atrodė prieš restauraciją.
  4. Po restauracijos dvaras atgimė naujam gyvenimui.

 

 

 

 

 

Sponsored Video

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE