Gimnazistai viešėjo Izraelio ambasadoje

Vasario 21 d. grupė Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos mokinių maloniai nustebinusiu Izraelio ambasadoriaus kvietimu lankėsi Izraelio ambasadoje Vilniuje.

Ambasadorius Amir Maimon ir jo asistentės Ana bei Lijana gimnazistus labai maloniai priėmė. Už apskrito stalo posėdžių salėje jie jautėsi ypatingai. Ambasadorius trumpai papasakojo apie ambasados įkūrimą, projektines veiklas, iniciatyvas, kurias per 2 metus ambasados gyvavimo įgyvendino ir planuoja įgyvendinti Lietuvoje.

Galimybę prisistatyti užduoti įvairius klausimus turėjo ir gimnazistai. Ambasadorius ragino juos nebūti abejingais istorijai, daugiau dėmesio skirti pozityviems dalykams, „tiesti tiltus“ tarp įvairių tautų žmonių, būti aktyviems, imliems. Ambasadoriaus asistentė Ana Maizel pademonstravo sukauptą vaizdo medžiagą apie ambasados inicijuotus renginius, projektus: dviračių žygį, krepšinio turnyrą.

Gimnazistai buvo sužavėti nuoširdžiu ir betarpišku bendravimu. Ambasadorius pakvietė juos kartu su kitais bendraamžiais iš Vilniaus ir Prienų balandžio mėnesį dalyvauti ąžuolų giraitės Izralita sodinime. Siekdamas, kad labiau pažintume žydų kultūrą, muziką, atvykusius gimnazistus mokė hebrajiškų žodžių, dainų, o šie uždavinėjo klausimus apie jo šeimą, karjeros kelią iki ambasadoriaus posto. Amir Maimon taip pat kvietė vilkaviškiečius atvykti į klasikinės muzikos koncertą Vilniuje, Kongresų rūmuose.

Susitikimo pabaigoje padėkota už galimybę apsilankyti ambasadoje, sužinoti apie diplomatų darbą, iš arčiau pažinti žydų kultūrą ir įteiktas vienos gimnazistės tapytą paveikslą. Atsiminimui kartu ir nusifotografuota.

Įkvėpti geriems darbams ir veikloms Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos mokiniai suprato, kad reikia būti tolerantiškiems kitoms kultūroms, veikti ir būti aktyviems.

Ieva Rinkevičiūtė

Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos

Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

X